HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

TOP TIPY

POSLEDNÍ DISKUSE

Mrazivý film COLD vypráví o zimním výstupu na Gasherbrum v -50 stupních Celsia

Mrazivý film COLD vypráví o zimním výstupu na Gasherbrum v -50 stupních Celsia

Ve chvíli, kdy neberete lezení jako zábavu, sport nebo jako způsob, jak se někam dostat, zbývá už jen jedno: Lézt, protože je to těžké. A co může být těžšího než se pokoušet o osmitisícovku Gasherbrum II v zimních podmínkách?Pokud jsi nikdy nic takového nezkoušel, nepokoušej se o to. Horolezení v zimních podmínkách v teplotách okolo - 50 stupňů Celsia je boj o přežití, bitva, kterou můžeš lehko prohrát. Pokud jsi ale horolezec, který hledá mimořádnou výzvu, zimní lezení je jasná volba.

Simone Moro, Cory Richards a Denis Urubko se o takovou výzvu pokusili v únoru loňského roku. Udělali úspěšný prvovýstup na Gasherbrum II (8,035m) v Pákistánu, na 13. nejvyšší horu světa. Jejich zkušenosti najdete v jedinečném snímku Cold. Devatenácti minutový film ukazuje natáčení ve velmi náročných přírodních podmínkách a je navíc plný zvratů a překvapení.

Není divu, že Cold vyhrál hlavní cenu Grand Prize na festivalu BANFF!


 

 

ffzs

Zaujal-li vás trailer stejně jako nás, rozhodně si film nenechte ujít na Filmovém festivalu zimních sportů, který najdete právě nyní ve více než sto městech České republiky. Podrobné informace najdete v seznamu míst a dat konání.


25.10.2012, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

když chceš, rozumíš každé řeči :)