HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

TOP TIPY

POSLEDNÍ DISKUSE

Tchaj-pej: 3 tipy, co vidět v největším městě ostrova Tchaj-wan

Tchaj-pej: 3 tipy, co vidět v největším městě ostrova Tchaj-wan

I když Tchaj-pej působí na první pohled jako většina asijských velkoměst, pokud budete mít cestu kolem, byla by škoda ho nenavštívit. Zkuste ho poznat například během stop overu při některém z letů do jihovýchodní Asie.1. Poznejte město

Užijte si výhled z mrakodrapu Taipei 101

Budova tchajpeiského mezinárodního finančního centra patří k symbolům Tchaj-peje. Byla postavena v roce 2004 a ve své době byla nejvyšší budovou světa. Má celkem 101 pater a měří 509 metrů. Tvar je inspirován bambusem a některým také připomíná pagodu. Jako turisti se můžete projet rychlovýtahem do 89. patra na vyhlídkovou plošinu. Celá cesta výtahem trvá ani ne minutu a pokud se bojíte, že by vám zalehlo v uších, tyto obavy jsou zbytečné - v kabině výtahu je stále udržovaný konstatní tlak.

Taipei 101, Tchaj-pej, Tchai-wanTaipei 101, Tchaj-pej, Tchai-wan

Tianyuan Temple a jiné chrámy

Nejkrásnější je návštěva chrámu v polovině března, kdy kvetou sakury. Bohužel v této době je zde také nejvíce turistů. Chrám je obklopen horami a jeho atmosféra je jedinečná. Navštivte svatyni, projděte se po cestičkách v okolí chrámu a zkuste si najít své vlastní klidné místečko pro rozjímání.

Tianyuan Temple, Tchaj-pej, Tchai-wanTianyuan Temple, Tchaj-pej, Tchai-wan

Národní muzeum

V Národním muzeu jsou schovány místní poklady od vzácných fosilií z období dinosaurů, přes vycpané exotické druhy zvířat, které u nás neznáme, až po expozici věnovanou vývoji bank na Tchajwanu. Pokud máte muzea rádi, Národní muzeum vám prozradí mnoho o historii země.

Baoan Temple, Tchaj-pej, Tchai-wanBaoan Temple, Tchaj-pej, Tchai-wan

2. Ochutnejte tradiční speciality

Nejlépe uděláte, pokud vyrazíte jídlo ochutnávat přímo na ulici. Vydejte se třeba na Shilin Night Market, Tamsun Old Street a nebo Wulai Street. Po setmění se zde vyrojí plno prodavačů nabízejících ve svých malých stáncích množství místních specialit podle tradičních receptů. Na talířích najdete hlavně rýži, zeleninu a protože je Tchajwan ostrov, nebudou chybět ani mořské plody a ryby.

Shilin Night Market, Tchaj-pej, Tchai-wanShilin Night Market, Tchaj-pej, Tchai-wan

Tchajwan je známý také pěstování výborného čaje. Pokud chcete domů dovézt originální suvenýr, kupte kvalitní čaj na váhu, který si můžete nechat zabalit do zdobené krabičky.

3. Podívejte se za hranice centra města

Pokud vás v Tchaj-peji čeká více než dva dny, vyplatí se vyrazit na celý den pryč za město. Vybrat si můžete z rozmanité nabídky průvodců nebo místních cestovních kanceláří, ale není zde ani problém vyrazit na vlastní pěst. V relativní blízkosti od města můžete navštívit například soutěsku Taroko, vydat se na čajové plantáže, pobřeží a nebo do vesnice Jiufen.

Jiufen, Tchaj-pej, Tchai-wanJiufen, Tchaj-pej, Tchai-wan


Od 16. dubna 2018 bude v provozu nová linka mezi Taiwanem a Paříží provozovaná leteckou společností Air France. Létat bude 3x týdně (pondělí, čtvrtek, sobota) z letiště Paris-Charles de Gaulle a lety budou operovány letadly Boeing 777-200 vybavenými nejmodernějšími technologiemi. Z České republiky společnosti Air France provozuje denně šest přímých letů z Prahy na letiště Charlese de Gaulla. Více informacíí najdete na webu letecké společnosti Air France.


05.02.2018, Tereza Kramplová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

I give you really good price!

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ