HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

TOP TIPY

POSLEDNÍ DISKUSE

Průvodce po řeckých ostrovech: 4 tipy, kam se vydat toto léto!

Průvodce po řeckých ostrovech: 4 tipy, kam se vydat toto léto!

Chystáte se do Řecka a chcete si užít nezapomenutelnou dovolenou? Inspirujte se naším průvodcem po nejznámějších řeckých ostrovech!1. Ostrov Lefkada

Lefkada, perla mezi Jónskými ostrovy, se nachází jižně od Korfu a severně od ostrova Kefalonie a naleznete zde snad nejkrásnější pláže, jaké Řecko nabízí, a také neopakovatelný řecký venkov.

Lefkada vyniká  svou nádhernou přírodou. Z azurového moře se zvedají strmé vápencové útesy, které jsou díky příznivému klimatu porostlé bujnou vegetací. V úrodných údolích se pěstují citrusové plody, olivy, vinná réva a zelenina.

Hornaté vnitrozemí se zachoval typický řecký kolorite. Navštivte malebné tradiční vesničky  Lazarata, Agios Petros a Karya. Jako další tipy na výlet doporučujeme například klášter Faneromeni na severu ostrova, středověkou pevnost Santa Maura nebo vodopád na východě

Ostrov Lefkada s Akarnánií (pevninou) spojuje plovoucí most. Na jihu ostrova navštivte mys Dukato. Při pohledu z výšin útesu do hlubin se Vám zatočí hlava a rázem pochopíte, proč v antice toto místo považovali za jeden ze vstupů do Hádovy podzemní říše. K velkým zážitkům patří i návštěva řady ostrovů a ostrůvků, které přiléhají k Lefkadě - k nejzajímavějším patří Kastos, Kalamos, Meganissi a Scorpios.

Jste milovníky sportu? Na Lefkadě si nejvíce užijete windsurfing, cykloturistiku a potápění! Na surfování doporučujeme zátoku VassilikiZátoka s písečným dnem je díky vynikající termice ideálním místem. Kromě surfování můžete vyzkoušet katamarány a řadu dalších vodních sportů včetně vodního lyžování.

TIPY NA NEJHEZČÍ PLÁŽE: Porto Katsiki, Kathisma, Avali, Pefkoulia, Milos, Egremni a Agiofilli

Vassiliki, pláž pod Leonidasem, Lefkada, Řecko, autor Bohumil TománekVassiliki, pláž pod Leonidasem, Lefkada, Řecko

2. Ostrov Kréta, Plakias

Kréta je největším, nejhornatějším a nejrozmanitějším ostrovem patřícím k Řecku. Místní příroda nabízí všechno - divoké pobřeží, dlouhé rozlehlé pláže, hory dosahující výšky téměr 2500 m n.m. a také malé zálivy, úrodné roviny, malebné rybářské vesničky a těžko dostupné vesnice vysoko v horách. Málokdo ví, že v zimě na místní hory můžete zavítat třeba se skialpinistickými lyžemi. Zjara jsou vrcholky ještě pokryty sněhem, zatímco nížiny jsou doslova posety pestrobarevnou divokou květenou. V létě se Vám často podaří zahlédnout mořského orla, který se vznáší vysoko nad skalami vynášen proudem horkého vzduchu.

Pokud patříte mezi sportovce, nejvíce si na Krétě užijete pěší turistiku a potápění. Od moře se hory zvedají někdy až s tisícimetrovým převýšením, je zde několik dvoutisícovek a v hlubokých horských soutěskách se můžete toulat celé Dny. Nejznámější je Samaria, nejdelší soutěska v Evropě.

Místní potápěčská centra nabízí kurzy potápění s certifikací PADI několika úrovní od úplných začátečníků až po zkušené potápěče.

Plakias, Kréta, Řecko, autorka Alena Krajčovičová Plakias, Kréta, Řecko

3. Ostrov Kos

Kos je ostrov nejslavnějšího lékaře jakého Řecko mělo - Hippokrata. Ostrov s příjemným podnebím a krásnými plážemi také přezdívaný plovoucí zahrada. Mnoho archeologických památek pod širým nebem. Je velmi navštěvovaný nejen pro přírodní krásy, ale i pro historické památky. Je vzdálen pouhé 4 km od tureckého pobřeží. Tato blízkost je hojně využívaná k vzájemným turistickým vyjížďkám, především do tureckého Bodrumu. V okolí jsou další menší velmi půvabné ostrovy jako např. Nisyros a Kalymnos, kam se z ostrova Kos pořádají zajímavé lodní výlety.

Místní podmínky přejí vodním sportům. Zátoka Kefalos s pláží Agois Stefanos má písečné dno a je dobrým místem pro windsurfing. Kromě surfování můžete vyzkoušet i další vodní sporty včetně katamaránů a vodního lyžování. Naopak na protilehlé straně poloostrova, na pláži Kochylari je místo velmi vhodné pro kiteboarding. Na pláži Agios Stefanos naleznete i školu windsurfingu a půjčovnu vybavení.

Kefalos, Kos, Řecko, autorka Marie ZelenkováKefalos, Kos, Řecko

4. Ostrov Zakynthos

Pro svou bujnou vegetaci je ostrov Zakynthos nazýván "květinou východu" nebo "ostrovem vůní". Zakynthos vstoupil do povědomí lidí díky skvostné zelené scenérii, zlatistým plážím a pohostinnosti místních obyvatel. Velkou atrakcí ostrova Zakynthos je Navagio - pláž Ztroskotání, kde v 80. letech 20. století ztroskotala pašerácká loď. Zakynthos je jedním z mála míst na světě, kde se rozmnožuje chráněná želva Caretta-Caretta.

Pro většinu návštěvníků bude nezapomenutelným zážitkem z ostrova Zakynthos azurově modré moře s magickými západy slunce a překrásné scenérie se stovkami jeskyní. Strmé skály, písčité pláže a divoce rostoucí květiny se vryjí do paměti společně s vůní jasmínu. Prosluněné stráně jsou k večeru zdrojem omamné vůně cypřišů, tymiánu, šalvěje a divokých orchidejí.

Ostrov Zahkynthos přeje potápěčůmPodmořský svět se vyznačuje mohutnými skalami, rozsáhlými jeskynními systémy, prohlubněmi a prosvětlenými skalními klenbami. Potápěčské lokality se zachovalými živočišnými a rostlinnými druhy poskytují potápěčům neobyčejnou pestrost. Velký dojem ve vás zanechá potápění do četných podmořských jeskyní podél pobřeží. Ale pozor, některé jeskyně vyžadují bezpodmínečně dobré zkušenosti a profesionalitu.

Laganas, Zakynthos, Řecko, autorka Dáša ŠtychováLaganas, Zakynthos, Řecko

Pokud se chystáte do Řecka, doporučujeme vám cestovní kancelář Viamare. Mají 25 let zkušeností s organizací dovolených v Řecku a Bulharsku a za tu dobu obsloužili více než 300 tisíc spokojených zákazníků. Vyberte si v jejich nabídce Dovolená last minute Řecko!07.08.2017, Tereza Kramplová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Darované letence na cílovou destinaci nehleď!