HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

TOP TIPY

POSLEDNÍ DISKUSE

7 zajímavostí o souostroví Maledivy, které jste možná nevěděli

7 zajímavostí o souostroví Maledivy, které jste možná nevěděli

Láká vás naštívit tropický ráj na Maledivách? Pokud se tam chystáte, přečtěte si, co jste o tomto souostroví možná nevěděli.1. Maledivy tvoří téměř 1190 malých ostrovů a atolů a ne všechny jsou obydlené

Přobližně jen 200 z ostrovů je obydlených stálými obyvateli. Na spoustě dalších se pěstují pouze zemědělské plodiny, slouží jako soukromé pláže nebo výletní místa pro osty luxusních resortů. Některé z těchto ostrůvků jsou velké pouze několik desítek metrů.

Maledivy tvoří stovky malých ostrůvků, MaledivyMaledivy tvoří stovky malých ostrůvků, Maledivy

2. Ne všechny ostrovy jsou přírodní

Některé z ostrovů jsou zkrátka vytvořené lidmi. Jedním příkladem je například ostrov Huhulmale, ostrov nejbližší k hlavnímu letišti. Byl vytvořen v roce 2004 a dnes je plně zastavěn městskými stavbami.

Přistávací dráha v Malé, MaledivyPřistávací dráha v Malé, Maledivy

3. Maledivské ostrovy postupně mizí

Pokud máte Maledivy v plánu, rozhodně na nic nečekejte! Postupně totiž mizí. Nejen proto, že se postupně zvyšuje mořská hladina, ale také kvůli přírodní erozi. Postupně takto už zmizelo přes 100 ostrovů. V některých místech pobřeží jsou proto vystavěny vlnolamy, aby se minimalizoval erozivní účinek vln na pobřeží.

Západ slunce na pláži, MaledivyZápad slunce na pláži, Maledivy

4. Obyvatelé Malediv jsou ze 100 procent muslimové

Jediná další stoprocentně muslimská země na světě je Saudská Arábie. Dejte si proto pozor, pokud se chystáte na Maledivy v období ramadánu, ve spoustě restaurací a obchodů se opravdu přes den nenajíte. S islámem také souvisí to, že na veřejnosti je koupání v bikinách nebo vyjadřování projevů vzájemné náklonnosti a lásky ilegální. V běžném obchodě nepořídíte alkohol ani vepřové maso. V resortech pro zahraniční turisty je situace samozřejmě jiná a koupat v plavkách se můžete, doporučujeme ale při pohybu na veřejnosti respektovat místní zvyky.

Pohled na hlavní město Malé, MaledivyPohled na hlavní město Malé, Maledivy

5. Sladká voda pochází z moře

Většina sladké vody, se kterou se na Maledivách setkáte, prošla desalinizací na základě reverzní osmózy. Kvůli reverzní osmóze voda také přichází o většinu minerálů a v některých oblastech ji dokonce remineralizují.

Podmořský život, MaledivyPodmořský život, Maledivy

6. Pod některé ostrovy se můžete potopit

Protože atoly jsou tvořené z korálů, některé z nich jsou také konkávní a je možné se potopit přímo pod ně. Na tento jedinečný zážitek se ale dobře připravte a určitě tak nečiňte sami, bezpečnost by měla být na prvním místě.

Ubytování v domečku nad vodou je ma Maledivách populární, Cocoa Island, MaledivyUbytování v domečku nad vodou je ma Maledivách populární, Cocoa Island, Maledivy

7. "Sea planes" nemají pevné letové řády

Mezi ostrovy se můžete pohybovat také pomocí "sea planes". Nebuďte ale překvapení, že když se vydáte na hlavní letiště v Male, nenajdete zde žádný letový řád. Klidně se může stát, že na letadlo budete čekat několik hodin. Doporučujeme informaci o odletech zjišťovat maximálně den dopředu, když už většinou na letišti mají alespoň hrubou představu o plánovaných letech na příští den.

Některé z ostrovů patří jen luxusním resortům, MaledivyNěkteré z ostrovů patří jen luxusním resortům, Maledivy

Go2Poznejte krásy Malediv s odborníky z CK Go2! Dovolená Maledivy na míru je naší doménou. Zažijte Maledivy spojené se zážitky a poznáním místní kultury a životního stylu. Velkou výhodou je také český delegát přímo na místě. Vyberte si mezi oblíbenými Zájezdy Maledivy.


03.08.2017, Tereza Kramplová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Zkušenosti z cest je třeba nejen získávat, ale i používat :)

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ