HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

TOP TIPY

POSLEDNÍ DISKUSE

6 měst, v nichž byste chtěli prožít oslavy Nového roku

6 měst, v nichž byste chtěli prožít oslavy Nového roku

Dubaj, New York, Sydney, Hong Kong, Reykjavík a Bangkok. V každém z těchto měst byste měli aspoň jednou za život prožít Silvestr. Místní lidé a zejména ohňostroje stojí za to. Podívejte se na videa.1. New York

Silvestr v New Yorku je spíše pro ty z vás, kteří mají rádi velkolepé ohňostroje, spousty veselících se lidí a městský shon. Až milion lidí se sejde pokaždé na Time Square, aby si poslechli slavné hudebníky a viděli křišťálovou světelnou kouli vznášející se nad městem v záři ohňostrojů. Ti, kteří chtějí vidět půlnoční světelnou hru spíše z dálky, se vydávají na Liberty Island. Více o atmosféře napoví video zachycující loňský 31. prosinec v New Yorku.

2. Sydney

Slavit příchod nového roku v Sydney je naprosto jedinečné. A proč? Díky své poloze je totiž prvním hlavním městem na světě, kde hodiny odbijí půlnoc. Navíc se pyší největším ohňostrojem na světě, který se odehrává s dokonalou kulisou Sydney Harbour Bridge a Sydney Opera House. Podívejte se na něj alespoň na videu.

3. Hong Kong

Dalšími jedinečnými oslavami se pyšní Hong Kong. Tady je možná zbytečné cokoliv popisovat, stačí se podívat na loňský ohňostroj natáčený dronem.

4. Dubaj

Vidět ohňostroj odehrávající se na nejvyší budově světa, mrakodrapu Burdž Chalífa, je zážitek sám o sobě. 828 metrů vysoká věž se stává hlavní kulisou nádherné a do posledního detailu promyšlené hry barev, která je opravdovou perličkou novoročních oslav ve Spojených arabských emirátech.

5. Bangkok

Za zmínku stojí i thajský Bangkok. Povaha místních lidí dělá oslavy opravdu velkolepými a nezapomenutelnými. Navíc je běžné, že na ulicích najdete spousty obrazovek vysílajících přímý přenos s oslav v dalších městech světa. Zažijete tak nejen oslavy tady, ale nakouknete i do jiných koutů světa.

6. Reykjavík

Pokud pro vás Silvestr znamená zimu, možná byste ocenili novoroční párty v Reykjavíku. V prosinci si tady místní užijí nejen mrazy, ale i pouhé čtyři hodiny slunečního světla za den. Nic z toho ale Islanďanům nezabrání v tom, aby příchod dalšího roku pořádně oslavili. Však je o nich známo, že se umí dobře bavit!


26.12.2016, Kateřina Petríková


Diskuse


Frankie
Frankie

Autorka zřejmě o některých místech jenom četla a osobně je na Silvestra nenavštívila. Postrádám totiž pro ostatní docela zásadní informaci například u Sydney. Na Silvestra se totiž nedostane do blízkosti Harbour bridge a Opery každý. Nutno mít dlouho dopředu vyřízené či zaplacené povolení ke vstupu do těchto zón, které jsou ohraničeny a hlídány. kdo nemá povolení, zůstane jen v bočních ulicích se zcela omezenými průhledy, takže ohňostroje nad zálivem vůbec neuvidí nebo jen velmi omezeně.

12. 01. 2016, 10:53:00
ibrahim
ibrahim

no nevim, tyhle masove megaakce mne fakt nelakaji. lonsky predvanocni cas v NY nestal za nic, pocasi hnusne, vsude neuveritelne lidi, vyzdoba kycovita. o to vice jsem se tesil na cestu do Cech a tichy Novy rok daleko od tohoto hluku...

10. 04. 2016, 05:55:13
Ondřej
Ondřej
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
16. 05. 2018, 18:47:44

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Miluju časová pásma, člověk nemusí ani chlastat a cítí se jako debil.