HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

TOP TIPY

POSLEDNÍ DISKUSE

HedvabnaStezka.cz představila v říjnu novou verzi pro mobilní zařízení

HedvabnaStezka.cz představila v říjnu novou verzi pro mobilní zařízení

Stále větší obliba používání mobilních telefonů a tabletů, a to zejména na cestách, přiměla i nás ke změně a na začátku října jsme představili mobilní verzi cestovatelského webu HedvabnaStezka.cz. Co na ni říkáte vy?Proč mobilní verze?

Snažíme se přinášet nepřeberné množství informací pro cestovatele do všech zemí světa. Každý den vydáváme nové články a denně přibývá mnoho diskusních příspěvků. Není snadné takovouto sumu informací podávat čtenářům přehledně na klasické verzi webu, natož pak na mobilních zařízeních. Rozhodli jsme se proto jít cestou mobilního webu.

Hned ze začátku vás jistě potěší informace, že na mobilní verzi HedvabnaStezka.cz najdete naprosto totožný obsah, který je pouze jinak uspořádaný a to tak, aby vyhovoval požadavkům menší obrazovky. Díky tomu si budete pohodlněji číst články, vyhledávat v online průvodci nebo diskutovat s kamarády.

Náhled home page s rozbaleným horním menu

Nemáte rádi změny?

Dalším důležitým poznatkem je, že pokud nejste zastánci těchto změn, velmi jednoduše se i na mobilním telefonu dostanete zpět ke klasické verzi. Stačí v hlavičce pod ikonkou ozubeného kola zvolit možnost VERZE PRO PC.

Co ještě je jinak?

Klasické menu naleznete také hned v hlavičce, a to spolu s možností přihlášení či vyhledávání na webu. Menu nabízející jednotlivé rubriky webu (diskuse, online průvodce zeměmi, zajímavosti, apod.) najdete vždy také na konci každé stránky pro snazší prohlížení webu.

Hledání jendotlivých států v online průvodci je mnohem snazší

Za zmínku pak stojí zjednodušené hledání v online průvodci zeměmi. Abecední řazení zemí napomůže k rychlému vyhledání státu, do něhož se právě chystáte. Snadno si pak už projdete jednotlivé rady či reportáže z daného místa.

I vzhled diskusí a článků byl upraven pro mobilní zobrazení, proto se vám i zde bude pohybovat mnohem lépe. Článek si přečtete pohodlně přes celý displej a diskusi můžete načítat postupně, pokud vaše připojení není nejrychlejší.

 

Otevřený článek je nyní přes celou obrazovku a lépe se čte

 

Snad budete spokojeni

Mobilní verze cestovatelského webu HedvabnaStezka.cz nás stála nemalé úsilí a stále ještě ladíme drobné nedostatky a vychytáváme chyby. Věříme, že k nám budete shovívaví a odpustíte nám, že není vše naprosto perfektní. Budeme také rádi, když nám případné podněty a připomínky (ale klidně i pochvaly :)) pošlete na katka.smolova@hedvabnastezka.cz. Pokusíme se všechny pečlivě projít a postupně napravovat.


31.12.2015, Kateřina Petríková


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Sejdeme se na Svatém Tomáši! OK, ale v Karibiku nebo v Atlantiku?!