HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

TOP TIPY

POSLEDNÍ DISKUSE

TOP 5 míst, která neminout na Filipínách

TOP 5 míst, která neminout na Filipínách

Průzračná voda, palmy, klid. Pláže na Filipínách nápadně připomínají vyumělkované fotografie z katalogů cestovek lákajících za exotikou. Tady však není třeba ani žádný filtr!Filipíny jsou roztříštěny na vice než sedm tisících ostrovů v Tichém moři. Mezi ostrovy se dá cestovat lodí, nebo na palubě nízkonákladových leteckých společností. Cestování po Filipínách je příjemné i díky místním obyvatelům: jsou přátelští, usměvaví a hlavně – mluví plynně anglicky. Připravili jsme si pro vás 5 míst, která byste při cestě na Filipíny rozhodně neměli minout.


 

Zátoka Bacuit Zátoka Bacuit

Pohled na El Nido Pohled na El Nido

Čokoládové hory na ostrově BoholČokoládové hory na ostrově Bohol

Prohlédněte si další fotografie k článku...


 

1.Pohádkové El Nido

Městečko El Nido, v překladu “hnízdo“, se nachází na severu ostrova Palawan. Hlavním lákadlem El Nida je pohádková zátoka Bacuit posetá nádhernými vápencovými útesy. Díky průzračně čisté vodě a bílému písku El Nido každoročně opanovává žebříčky nejkrásnějších pláží světa. Špatná dopravní dostupnost ponechává tento malý tropický ráj i nadále poměrně klidným.

Jedno z nejkrásnějších míst zátoky je ukryto poblíž ostrova Matinloc: jeho Skrytá a Utajená pláž (Hidden beach a Secret beach) jsou zasazeny v laguně a obehnané hradbou vápencových skal.

Vápencovými útesy v zátoce Bacuit Vápencovými útesy v zátoce Bacuit

2.Batad

Pohoří Kordiler na severu ostrova Luzon ukrývá dva tisíce let stará rýžová pole. Většina návštěvníků zůstává poblíž klidného a snadno dostupného města Banaue. Ta nejpůsobivější pole se ale nacházejí dál, v nepostupném horském terénu, kam se dá dostat jedině pěšky. Okolí vesnice Batad, kterou místní s oblibou označují za osmý div světa, nabízí úchvatnou podívanou. Krajině vévodí strmé kopce prořezané pravidelnými rýžovými poli, sklánějícími se k vesnici jako mohutný přírodní amfiteátr.

Zemědělskou půdu v nadmořské výšce 1300 metrů od nepaměti obdělávají lidé z kmene Ifugao. Cesty mezi políčky znají jako své boty a návštěvníky rádi provedou po okolí. Třeba na vyhlídkové místo nad vesnicí nebo k sedmdesátimetrovému vodopádu Tappiyah, ve kterém se dá koupat.

Terasovitá rýžová pole ve vesnici BatadTerasovitá rýžová pole ve vesnici Batad

3.Čokoládové hory

Série stejnoměrných kopečků, které tvarem připomínají zahradu po řádění krtka. I tak by se daly popsat Čokoládové hory na ostrově Bohol. Na rozloze 50 metrů čtverečních se těchto neuvěřitelně souměrných pahorků tísní více než tisíc. Jsou vysoké 30 až 50 metrů a vznikly erozí. Jejich vrcholky pokrývá hustá zelená tráva, která se v období sucha zabarví do hněda, tedy do “čokoládova“.

Jižně od Čokoládových hor, v národním parku Rajah Sikatuna, můžete spatřit nártouna. Toto roztomile okaté stvoření dokáže otočit hlavu o 180° na každou stranu. Patří k nejmenším primátům na světě.

Filipíny se kromě pohádkovým plážích mohou pochlubit i jedinečnou faunou.Seznamte se s Juliem - nártounem filipínským.

4. Ostrov Camiguin

Jste připraveni na dovolenou ve stínu sopky? Ostrov Camiguin v jižní části Filipín, jich má hned osm. Na tu nejvyšší, Hibok-Hibok, si dokonce můžete vylézt v rámci jednodenní túry. Tropický prales, který najdete na dvou třetinách ostrova, ukrývá vodopády a horké prameny. Čas si ale nechte i na pláž: pokud si nevystačíte s hrubším pískem, pak zkuste Bílý ostrov (White island), proužek bílé pláže asi kilometr od ostrova. Sopečný Camiguin patří k velmi klidným místům, i přesto, že geograficky spadá do oblasti Mindanao, která je spojovaná s muslimskými separatisty.

Pláž na ostrově CamiguinPláž na ostrově Camiguin

5. Sagada, horská oáza klidu

Toto malebné horské městečko se nachází 300 kilometrů severně od Manily. Cesta do Sagady přes pohoří Kordiler po děsivě úzké, hrbolaté silničce, není pro každého. I proto zůstává město ušetřeno masového turismu.

Sagada je známá především pro místní pohřební tradice. Dřevěné rakve s ostatky zesnulých se tu věší na skálu, aby tak duše nebožtíků měly blíže do nebe. Míst se zavěšenými rakvemi je několik, nejdostupnější z nich se nachází v Údolí Ozvěn (Echo Valley), jen pár minut z centra. Okolí Sagady je ideální pro pěší výlety. Na túru se můžete vybavit třeba buchtou z vyhlášené místní pekárny.


Podívejte se na levné letenky na Filipíny na www.levnocestovani.cz. Zde najdete ty nejlevnější letenky do celého světa. Server nabízí perfektní levné ubytování i last minute zájezdy. Rozhodnout se můžete na posledních chvíli a vyrazit. Nemáte jasno ve vašem cíli? Podívejte se na poutavé cestopisy, které vás osloví.

28.04.2017, Veronika Tomanová


CESTOVATELSKÝ TWEET

Žádná hora není dost vysoká, žádné údolí není dost hluboké...

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ