HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

TOP TIPY

POSLEDNÍ DISKUSE

V kůži vlka po stopách Džingischána - promítání

V kůži vlka po stopách Džingischána - promítání

Australský dobrodruh Tim Cope putuje sám na koňském hřbetu mnoho měsíců z Mongolska přes Střední Asii až do Evropy. Překonává stepi, pouště i hory a jde stejnou cestou jakou kdysi prošly bojovné hordy největšího dobyvatele všech dob, Džingischána. Dodnes je to nádherná krajina, kterou obývají drsní, ale často také velmi pohostinní lidé. Mnozí z nich žijí stále kočovným způsobem života, kdy jsou jim koně a velbloudi nezbytným pomocníkem pro přežití na 10 000 kiometrové pouti.Během svého putování po euroasijské stepi, Tim vydržel teplotní extrémy od vedra v pouštích Kazachstánu po teploty hluboko pod bodem mrazu v karpatském průsmyku - pouze se svými třemi koňmi, psím křížencem Tigonem a velkým širým nebem nad hlavou. I přes drsné podmínky, osamělost, obchází vlků a nájezdy zlodějů se Tim setkal s vřelou pohostinnost od těch, které potkal na cestě. Takový je život kočovníka.

 

Seriál o putování ve stopách Džingischána patří mezi nejúspěšnější snímky Expediční kamery vůbec. V roce 2012 a 2013 na festivalu běžely první dva díly a pokaždé je diváci zvolili jako nejoblíbenější. Proto jsme se rozhodli připravit speciální promítání celé série. Můžete se těšit na celovečerní pásmo (4 x cca 45 minut) napínavého příběhu Tima Copea.

 

Partnerem promítání jsou:

 

 

 

DATA A MÍSTA PROMÍTÁNÍ CELÉ SÉRIE V KŮŽI VLKA PO STOPÁCH DŽINGISCHÁNA NAJDETE ZDE


Film byl oceněn na řadě zahraničních festivalů.

Režie: Tim Cope, Austrálie, délka: 4 x cca 45 minut, 2010

Ocenění: MHFF - Nejlepší cestopisný film, Expediční kamera 2012 a 2013: Divácky nejúspěšnější film

Film také najdete a můžete ohodnotit na www.CSFD.cz.

Trailer:

 

 

V kuzi 1

 

V kuzi 3


25.03.2014, Katka Karlová


Diskuse


pro mě asi jeden z NEJLEPŠÍCH dokumentů a o cestě a cestování... super, jsem moc ráda, že nakonec přišli víc jak čtyři lidi a promítalo se, a že se podařilo vyřešit počáteční problém se zvukem... za mě: "vyplatilo se počkat a stálo by to i za to, koupit si 4 lístky, aby se hrálo!" :-)
23. 04. 2014, 21:07:20

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

"No risk, no game," aneb cestování asijskou veřejnou dopravou.

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ