TOP 7 dechberoucích vodopádů, které zůstanou v paměti každému, kdo je byť jen na chvíli spatří

TOP 7 dechberoucích vodopádů, které zůstanou v paměti každému, kdo je byť jen na chvíli spatří

Voda padající z nesmírné výšky, kaskády bublající divoké vody a závoj mlhy, jenž vše obklopuje, to jsou vodopády, které lidskou fantazii a mysl fascinují již od počátku věků.

Místa uvedená v našem TOP 7 jsme dohromady poskládali ve spolupráci s průvodci CK Alvarez, kteří prolezli a prozkoumali snad každý zajímavý kout světa.

Huka, Nový ZélandHuka, Nový Zéland

Kuang Si, LaosKuang Si, Laos

Niagarské vodopády, USANiagarské vodopády, USA

Prohlédněte si další fotografie k článku…

1) Tchaj-wan: dva vodopády v jednom

Ostrov Tchaj-wan, známý také pod názvem Formosa, se může pochlubit řadou nádherných míst. Mezi mnohými můžeme jmenovat národní park Taroko, historické město Tchaj-nan s pevnostmi Zeelandia a Provintiai i Konfuciovým chrámem, přírodní rezervaci Alishan nebo největší buddhistický klášterní komplex Foguangšan. Jedněmi z turistických perel ostrova jsou ale vodopády v oblasti Chiayi. Zřejmě nejznámějším je vodopád Baiyang nacházející se jen kousek za vesnicí Tienhsiang. Již cesta k němu je celkem dobrodružná, jelikož je nutné projít osmi různě dlouhými tunely a čelovka se zde tak rozhodně vyplatí. Odměnou jsou na konci stezky dva vodopády nad sebou.

Tchaj-wanTchaj-wan

Krásy vodopádů na ostrově Formosa můžete poznat se zájezdem CK Alvarez Formosa – krásný ostrov Tchaj-wan.

2) Jamajka: vápencové kaskády mystických vodopádů

Ostrov jménem Jamajka má většina z nás spojený s pohodovou atmosférou, krásnými plážemi a nádherným mořem. V jeho útrobách se však ukrývají i další poklady, které je možné objevit. Vodopády na řece Dunn vytvářejí několik kaskádovitých přepadů o celkové výšce 50 metrů. Tyto vápencové terasy vodu rozbíjejí a směrují, k nebi tak stoupá vodní tříšti, jíž proniká slunce, a dává tak místu nádech až mystické atmosféry. Na východním pobřeží ostrova se nacházejí vodopády Reach. Barva řeky pod nimi je smaragdová a voda padající sem po kaskádě vodopádu nabízí úchvatný zážitek, který je možné ještě spojit návštěvou legendární podvodní jeskyně.

Vodopády na řece DunnVodopády na řece Dunn

Jamajské vodopády můžete navštívit na zájezdu CK Alvarez V rytmu reggae.

3) Nový Zéland: souboj vody a země

Vodopády Huka jsou vlastně souborem vodopádů, za kterými míří turisté z celého světa. Nový Zéland je proslavený svými nádhernými přírodními sceneriemi, skalními městy, horami i divokými řekami. Právě na jedné z nich jménem Waikato, vytékající z jezera Taupo, se nacházejí vodopády Huka. Sama řeka se v jednom místě zužuje na pouhých 15 metrů, a tím dává možnost vyniknout síle vody a turistům zase nabízí neopakovatelný pohled na souboj vody a země.

Huka, Nový ZélandHuka, Nový Zéland

Zájezd CK Alvarez Příroda a hory Nového Zélandu zavede cestovatele k vodopádům Huka, ale i mnohem dál.

4) USA: mezi Kanadou a Amerikou

Niagarské vodopády zanechají vzpomínku snad v každém, kdo je kdy navštívil. Soubor tří sousedících vodopádů leží na americko-kanadské hranici a míří k nim každoročně tisíce nadšenců. Řeka Niagara vytéká z Erijského jezera a směřuje do jezera Ontario. Na tomto úseku pak najdeme tři vodopády, které mají shodnou výšku 55 metrů, liší se však šířkou. Nejširší je Podkova (793 metrů), následuje ji Americký vodopád (250 metrů) a seznam zakončuje nejmenší Nevěstin závoj (17 metrů). Přes všechny tři pak proteče každou vteřinu 2800 kubíků vody.

Niagarské vodopády, USANiagarské vodopády, USA

Sílu Niagarských vodopádů můžete obdivovat na zájezdu CK Alvarez Východ USA

5) Brazílie: přímo do Ďáblova chřtánu

Sedmdesát metrů vysoký, největší systém vodopádů na zemi, ležící částečně v Argentině a částečně v Brazílii, to všechno jsou, a ještě mnohem více, vodopády známé pod jménem Iguaçu. Jejich šířka se pohybuje kolem 2700 metrů a tvoří je celkem asi 270 samostatných vodopádů, největší z nich nese jméno Ďáblův chřtán. Počet vodopádů i jejich šířka klesá nebo roste v závislosti na ročním období a množství srážek. Na obou stranách hranice vznikly národní parky, které chrání přírodní krásy tohoto kousku světa.

Iguaçu, BrazílieIguaçu, Brazílie

K vodopádům Iguaçu se můžete vydat v rámci zájezdu CK Alvarez Velký okruh Brazílií

6) Laos: za koupáním k vodopádu

Necelých třicet kilometrů od laoského Luang Prabangu, bývalého královského města s krásně zachovalou koloniální architekturou, se nachází jeden z divů země milionů slonů. Je jím terasovitý vodopád Kuang Si, někdy nazývaný též Tat Kuang Si. Procházka kolem jeho teras patří k těm nejkrásnějším v Laosu, a jelikož zde bývá značnou část roku horko, je možné se zchladit v některém z jeho mnoha azurových bazénků. Vodopád stoupá do výšky 50 metrů a společně s ním mohou i turisté.

Kuang Si, LaosKuang Si, Laos

Do Laosu můžete zavítat se zájezdem CK Alvarez Království milionu slonů

7) Čína: největší v zemi Maa

Údolí Jiuzhaigou se nachází asi 400 kilometrů od Chengdu, tedy od hlavního města provincie Sečuán. V centrální části údolí se nachází vodopád Nuorilang. Při své výšce 20 metrů a šířce 270 metrů je největším vodopádem v Číně. Zajímavý je také tím, že se nachází ve výšce 2365 metrů nad mořem. Nejlepší dobou k návštěvě vodopádu je podzim, kdy je národní park Jiuzhaigou plný barev a vypadá pak jako nádherný obraz nadaného umělce.

Nuorilang, ČínaNuorilang, Čína

Sečuán můžete více poznat během zájezdu CK Alvarez Tibetské šperky Sečuánu.

CK Alvarez patří mezi odborníky ve svém oboru. Credit Card dumps with Pin, Buy Dumps with Pin Online, Dumps with Pin Shop, How to use dumps with Pin, Track 1&2 Dumps with pin, Dumps with pin Vendor, Dumps with pin Forum, Credit Card Dumps Track 2 and Pin, Dumps with pin Reddit, Dumps with Pin Tutorial, dumps with pin website, dumps with pin 2020, Dumps with pin Atm cash out, Underground Dumps Shop, CC Dumps, Dumps with pin Method. BUY DUMPS WITH PIN FROM RUSSIAN HACKER WE ARE TRUSTED DUMPS SELLER AND WE GIVE YOU GUARANTEED DUMPS WITH PIN. ATM hacking Tools, ATM hacking Software, ATM Hacking Tutorial, ATM Hacking reddit, ATM hacking method, ATM hacking codes, ATM hacking device, Blank ATM card, ATM hacking card, Codes for hacking ATM machine. Plánují zájezdy tak, aby program obsahoval vyvážený poměr poznávání místní přírody a kultury, ale také aktivního pobytu v přírodě a nezbytného odpočinku. Pokud chcete relaxovat v tropickém ráji, poznávat hory nebo starověkou kulturu, u CK Alvarez budete vždy správně.

Zkušenosti čtenářů

Jenda

S tím výrazem „dechberoucí“ už jste stejně trapní jako Fiala se svým „trestně stíhaným premiérem“. Jako kolovrátek ! Vymyslete už KONEČNĚ jiný výraz !

Huka? Jako really???

Nezlobte se, ale co je na řece Huka tak úžasného, že ji řadíte mezi top 9 vodopádů světa?  Byl jsem tam loni a už jsem na ten nezapomenutelný vodopád úspěšně zapomněl:-)  POřadí, v kterém nejsou Viktorky nebo Iguasu, ale je tam zélandská bystřina, je vážně „dechberoucí“:-)¨

Huka? Jako really???:

Toto jsou jen PR clanky na zajezdy te CK, takze se objevuji lokality, ktere se jim hodi.

jennifer

Pokud si koupíte naše skládky s kolíkem, každý kousek bude dodáván s track1/2 a také s kolíkem na tuto jedinečnou skládku. Při výrobě karty tedy stačí zapsat pozorovací dva. BUY DUMPS WITH PIN .

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: