Titáni závodní dráhy se vracejí – německý Fläming láká kromě bruslí třeba i na závody chladnokrevníků

Titáni závodní dráhy se vracejí – německý Fläming láká kromě bruslí třeba i na závody chladnokrevníků

„Black Ice“ – to není jen album australské rockové legendy, ale také přezdívka, kterou dali bruslařští nadšenci stezkám před branami Berlína.

V oblasti Flaeming-Skate se in-line bruslaři, cyklisté i vozíčkáři či rodiče s malými dětmi mohou těšit z toho nejjemnějšího asfaltu a v sezóně se tu mohou navíc těšit na mnohé sportovní i kulturní akce.

Poslední červnový víkend od 22. do 24.6.2018 se v obci Brück ve Flämingu vzdálené od Prahy 3,5 hodiny jízdy koná jedinečná přehlídka a závody chladnokrevných koní, která nadchne fandy do koní i rodiny s dětmi.

Titáni závodní dráhy

Tento závod už je vskutku legendární. Na přehlídce chladnokrevných koní s názvem „Titáni závodní dráhy“ se v malém městečku Brück asi 50 km jižně od Berlína každoročně setkávají nejen fandové koní, ale také lidé všeho druhu z celé Evropy. V loňském roce akci navštívilo více než 25 tisíc návštěvníků. Ti ocenili především příjemnou kombinaci jezdeckého sportu a zábavy. Rakouský magazín věnovaný chovu chladnokrevníků Rossinger International závody v Brücku dokonce označil jako „Cáchy pro chladnokrevné koně“. Kdo má ke koním blízko, pro toho jsou Cáchy jistě dobře známým pojmem – konají se tu nejvýznamnější světová jezdecká klání.

I chladnokrevník umí být rychlý

Ještě před nedávnem byly některé rasy chladnokrevných koní téměř na pokraji vyhynutí. „Titáni závodní dráhy“ ale ukazují, nakolik pestrý tento koňský svět je a že označení jako „tahoun“ nebo „pivovarský kůň“ jsou jen klišé. Není mnoho míst, kde byste mohli na vlastní oči spatřit až tunová zvířata, kterak poměřují své síly a rychlost. Ta podívaná zkrátka bere dech. Na návštěvu si vyhraďte dostatek času, neboť ten tu plyne rychleji než obvykle. Země se třese pod dusotem kopyt během dostihů bez sedla, kočárových závodů i jízd zručnosti dvou až šestispřeží. Mezi jednotlivými závody si návštěvníci užijí doprovodný program, přičemž každý rok se akce koná s jiným mottem.

Víno, ženy a zpěv…

…tak zní motto akce pro rok 2018. Kromě koní sem totiž návštěvníky budou lákat i mladí vinaři, kteří nyní začínají v Braniborsku s produkcí vín. Dozvědí se, kde tu víno roste, jak se vyrábí, i jak chutná. Na hosty zkrátka čeká víkend s nabitým programem v aréně titánů. Kromě přehlídek a závodů tu bude k dispozici mnoho prodejních stánků i stánků s občerstvením, živá hudba, v sobotu a neděli tombola s hříbětem chladnokrevníka jako hlavní cenou a velký průvod všech zúčastněných spřežení městečkem Brück.

Více o programu si můžete přečíst ZDE a vstupenky zakoupit ZDE.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí