HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Thajsko v suchu (proti vůli médií)

Thajsko v suchu (proti vůli médií)

Povodně v Bangkoku jsou věcí minulosti a thajská metropole zase naplno žije, ve dne i v noci. Pro většinu médií velká škoda. Není o čem psát …

Velká voda, která se letos přehnala Thajskem, postupně opadla a ani ti nejbázlivější už nemají jediný důvod, který by je měl držet doma. Povodně jsou v tropickém Thajsku pravidelným jevem, i když ty letošní byly větší než některé minulé. Jak je ale obvyklé, média si vybírají vždy ty nejdramatičtější záběry a zprávy, přestože drtivá většina Thajska celou dobu fungovala pro turisty zcela normálně.

Jak poděsit rodiče

V redakci HedvábnéStezky.cz si vzpomínáme na to jak jsme na CNN sledovali „rozsáhlé rabování“ v Jakartě – zrovna když jsme si v kavárně v centru tohoto města vychutnávali Café Latté. Každý cestovatel pak zná telefonáty, emaily a smsky příbuzných v duchu „Jsi v pořádku? Na Papui bylo zemětřesení„, na které ustaraným rodičům odpověděl „Ale mami, Sumatra je od Papuy stejně daleko jako Praha od Maroka.“

A jaké zážitky máte z podobných „dramatických“ situací vy?

Zkušenosti čtenářů

František

Nejde ani tak o zážitky v daném místě. Jde o stav situace před cestou do dané země a to jaká byla situace v místě.
V roce 2007 byly nepokoje, vzpoury a povstání v Domominikánské republice. V místě samém jsme se nikde s ničím podobným nesetkali a jezdili jsme křížem krážem celou Domin. republikou.
To samé v Keni v roce 2008 po volbách, kdy mezi sebou bojovaly etnické skupiny a nesouhlasily s vítězstvím nového presidenta Mwai Kibankiho. V Nairobi možná klid nebyl, ale v Mombase klid byl a v pohodě jsme jeli k městu Voia a dále na safari. I letecké safari se dalo v pohodě zvládnout.

Dlouholetá válka mezi Tamily a Sinhálci na Srí Lance, trvala více jak čtvrt století. Počátkem roku 2009 v lednu jsme viděli, jak na korbách nákladních aut a v autobusech jedou vojáci do této války. Kontrolovali naše auto na téměř každém mostě vedoucí přes řeku.Vše skončilo v květnu 2OO9 a je tam klid a také byl.

Pokud jedete do hotelu, tak ty jsou 100% hlídané, jen nechci tvrdit, že nemůže dojít k sebevražednému útoku nějakého šílence. Nejen na Bali, ale všude je auto, které vjíždí do prostoru hotelu kontrolováno zespoda nahoru.
Pokud jedete solo a cestujete daným místem sami, je vždy dobré vědět s čím se setkat můžete. I u nás nejste si na sto procent s ničím jistí. Stačí dálnice D1 z Brna do Prahy.

Adela

Rovnaku situaciu som si zazila asi pred mesiacom ked som bola na cestach po JVA. Asi 5 telefonatov, 4 emaily ci zijeme lebo bolo zemetrasienie na Bali..A my sme si uzivali v klude posledny den na Sri Lanke..Neskor sme sa posunuli z Malajzie na Bali a ked sme sa domacich pytali na zemetrasenie iba sa smiali, ze sa im to tu trochu triaslo…Takze asi tak, media s velkou rezervou treba brat:))

turista
Adela:

Bez ohledu na modní mediální nadhled, zemětřesení na Bali dosáhlo 6,8 stupně, to je docela dost, víc než jenom takové zatřásnutí. Zažil jsem v Indonési mnohem slabší zemětřesení, při kterém všichni v panice vybíhali na ulici. Pravda , druhý den dávali k dobru historky, jak byli stateční a jak se to jenom tak zatřáslo.Za to, že vaše příbuzenstvo neví, kde se nachází Srí Lanka a kde bali, media opravdu nemohou. To si budete muset nad atlasem vyřešit sami.

František

Ještě malé doplnění, které jsem opomenul.Dnešní media a vůbec nejde jen o bulvár, ale i o seriozní deníky,rozhlasové stanice i televize se „honí“ za co největší senzací, aby se zviditelnili a měli co největší sledovanost či prodejnost a k tomu je třeba přidat i paparazzi. Ti budou dělat vše, jen aby měli ten najhrůzostrašnější záběr, který se jim namane. A ten chtějí co nejlépe zpeněžit. Je to dnešní trend, který se jen tak rychle nezmění.

turista

Nemyslím si, že máte tak úplně pravdu. To, že větší část Bangkoku zůstává v suchu je vykoupeno tím, že je voda zadržována v jiných částech, Thonburi, Nonthaburi. Jelikož se tamním obyvatelům příliš nelíbí sehrát roli obětního beránka, tak se možná Thajsko do médií zase vrátí.
http://www.bangkokpost.com/news/local/267763/anger-hits-boiling-point

livie

nemyslim si, ze zrovna v tomto pripade media lacnila po senzaci… nase media hodne zaspala a informovanost byla minimalni. Ted to neberu ani tak v souvislosti s turisty jako celkove se situaci v zemi. Problem tam stale je, i kdyz v nekterych castech voda opravdu jiz opadla, nasledky povodni jsou obrovske…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí