HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Thajsko: přehled pestré nabídky cestovek

Thajsko: přehled pestré nabídky cestovek

Jste dobrodruzi nebo si chcete odpočinout? Jedna z neatraktivnějších zemí světa může nabídnout téměř všechno. Tropické pralesy, horské treky, nádherné pláže s nejluxusnějšími hotely, skvělé historické památky i živé buddhistické chrámy. Nabídka cestovních kanceláří se thajské pestrosti přizpůsobuje a vzniká tak otázka „Kdo se v tom má vyznat?“ Připravili jsme tedy malý přehled toho, co můžete od zájezdů jednotlivých CK čekat. Vybrali jsme samozřejmě jen ty tématicky nejzajímavější.

Co vybrat …

Pokud patříte mezi ty dobrodružnější povahy, mohli byste se vydat s CK Livingstone na zájezd s názvem Thajské maximum. Kromě historických prohlídek Bangkoku a Sukothaje se budete věnovat hlavně thajskému severu. Zdejší dvoutisícové hory obývají kmeny Karenů a Hmongů a vy si užijete svou malou expedici, když se za nimi vydáte na slonech i bambusových raftech.

Nejširší nabídku pobytů na thajských ostrovech, včetně některých skoro „neznámých“, má pro všechny milovníky moře a bílých pláží v nabídce ESO Travel. Pro ty nejnáročnější jsou připraveny i hotely téměř snového luxusu. Představte si, že máte v pokoji vlastní kus pralesa a bazén. ESO Travel nabízí také pobyty spojené s kurzem thajských masáží nebo kurzem orientálního vaření. ESO Travel jako jediná cestovka má specializovaný katalog jen pro Thajsko, ve kterém si vyberete z mnoha dalších pobytových i několika poznávacích zájezdů.

Pokud jste fandové do památek UNESCO, mohli byste se nechat nalákat na zájezd „Královská města JV Asie“, který náročnějším poznávacím turistům nabízí Adventura a China Tours. Navštívíte historicky nejdůležitější města Vietnamu, Kambodži, Thajska a Laosu: vietnamské Hue – majestátní císařské město na řece Vůní, Angkor Wat – největší hinduistický chrámový komplex, Ayuthayu – ruiny metropole ze „zlatých časů“ Thajska a laoský Luang Phrabang – domov mnichů a zlatých chrámů.

„Nadupanou“ poznávačku připravila CK Alvarez. Během měsíce stihnete dobrodružství v horách NP Inthanon na severu Thajska, lenošení na ostrově Krabi, prohlídku Angkor Watu, plavbu po jezeře Tonlé Sap do hlavního města Kambodže a námořní plavbu zpět do Bangkoku. Po takové dovolené abyste si vzali ještě týden na odpočinek.

Zajímavým počinem je i motorkářský zájezd na venkov severozápadního Thajska od CK Rajbas.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí