HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Švýcarsko – cestopis ve fotografii

Švýcarsko – cestopis ve fotografii

Cestopis Hany Růžičkové o evropském přírodním ráji nabízí stovky fotografií, osobní příběhy i zajímavá fakta. Přijměte pozvání ke křtu této knihy dne 1.6. v Praze. Objevíte překrásnou švýcarskou přírodu i architekturu a inspirujete se pro cestu touto zemí.

Grimentz, Švýcarsko

Švýcarsko, známé především jako ráj lyžařů a horolezců, v knize odhaluje svoji letní tvář. Zasněžené alpské štíty přecházejí do kvetoucích strání, ledovce nasycují průzračná jezera, malebná údolí září svěží zelení, palmy střídá alpská růže, nechybí malované domy, dřevěné i kamenné chaloupky, ultramoderní architektura a úžasné památky.

Ukázka z knihy

„Támhle jsou! Hurá, hurá…“ jásám a šermuji rukou se vzpřímeným ukazováčkem svému řidiči před nosem. Ten má co dělat, aby fyzické projevy mého nadšení neovlivnily směr jízdy našeho automobilu. Světle béžová stěna sestávající ze sloupovitých na sebe navazujících pyramid, z nichž mnohé jsou zakončeny jakousi tmavou „čepičkou“, se přibližuje.

Pyramides D´Euseigne , Švýcarsko

Pojímám podezření, zda si zde v minulosti Gaudí netrénoval svůj nezaměnitelný styl. Proboha… a člověk si dovolil tím zázrakem prokopat malý silniční tunel! Je fakt, že jím ale projíždíme i my a hned za ním, na místě zde zjevně

vytvořeném pro motorizované obdivovatele přírodní tvořivosti, parkujeme. Světlo slunce klonícího se k západu maluje okolní krajinu i s pyramidami nádhernými barvami. Formace „věží“ vytvořená v dávné době ledovci obsahuje dle všeho materiály typické pro povrch matičky Země. Dosud jsem nikdy neviděla nic, co by se k tomu dalo přirovnat.

KŘEST PUBLIKACE ŠVÝCARSKO – CESTOPIS VE FOTOGRAFII

V pondělí 1. června 2009 proběhl v Paláci knih Luxor v Praze na Václavském náměstí slavnostní křest knihy ŠVÝCARSKO – CESTOPIS VE FOTOGRAFII autorky ing. Hany Růžičkové, autogramiáda a zahájení výstavy 12 TVÁŘÍ ŠVÝCARSKA.

Moderování celé akce se ujal fotograf a kmotr knihy Jiří Heller, který v úvodu i závěru křtu fantasticky zahrál na digeridoo, suplující zde marně sháněný švýcarský alpský roh.

O knize, Švýcarsku i vzájemné spolupráci potom postupně hovořili Zuzana Kupková, redaktorka Mladé fronty, která publikaci vydala ve své edici Lidé a země, autorka knihy Hana Růžičková, Marie Kousalíková, náměstkyně primátora Prahy Pavla Béma, která jej zde jako kmotra knihy zastoupila a další dva kmotři publikace: Alena Koukalová, ředitelka Schweiz Tourismu ČR a Jiří Kolbaba, známý cestovatel a fotograf.

Křest knihy zpečetil přípitek sektem a autogramiáda, v jejímž průběhu autorka podepsala desítky knih.

Návštěvníci zcela zaplnili prostor vyhrazený křtu publikace. Z reakcí všech přítomných bylo patrné, že se jim večer líbil a odměnili organizátory i kmotry akce bouřlivým potleskem.

Výstava 12 TVÁŘÍ ŠVÝCARSKA v prostoru kavárny Paláce knih Luxor bude volně přístupná v termínu 1. – 30. června 2009 a návštěvníkovi nabídne pohled na Švýcarsko ve dvanácti typických motivech.

Matterhorn, Švýcarsko

HedvabnouStezku.cz založili a provozují cestovatelé pro cestovatele. Hedvábná stezka je pro nás symbolem. Lidé po ní putují už 2500 let, ale taková cesta stále vyžaduje odvahu a vytrvalost. Na Hedvábné stezce i dnes každý prožije „svá vlastní dobrodružství“ a „objeví pro sebe“ nová místa nebo třeba sám sebe. Doba objevů a dobrodružství zdaleka neskončila. Kdo chce, ten je i dnes najde na mnoha místech světa.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: