Švýcarské dny v Praze už zítra!

Švýcarské dny v Praze už zítra!

Srdečně Vás zveme na 4. ročník Švýcarských dnů v Praze, které se odehrají ve dnech 7.–8. 4. 2017 na různých místech v Praze. Hlavní část programu se odehraje v prostorách Městské knihovny Praha.

Během hlavního programu v Městské knihovně Praha se můžete těšit na přednášky, výstavu historických plakátů Pilatus Bahnen, soutěž o pobyt ve Švýcarsku a další hodnotné ceny, aktuální turistické materiály a ochutnávku gurmánských specialit v podobě kávy ze švýcarských kávovarů jura, čokolády Lindt a sušenek od firmy Kambly. Vstup do Městské knihovny Praha je ZDARMA.

Hlavní program Švýcarských dnů v Praze

KDY: 7. 4. 2017 od 17:00 do 21:00, 8. 4. 2017 od 09:00 do 21:00

KDE: Ústřední městská knihovna Praha, Mariánské náměstí 98/1, 110 00 Praha 1

Pátek, 7. 4. 2017, Městská knihovna Praha:

17:00 – zahájení hlavního programu 4. ročníku Švýcarských dní v Praze

17:05–17:30 – Vzdělávání ve Švýcarsku – zkušenosti českých studentů

17:30–19:30 – příspěvky jednotlivých panelistů k přednášce Vzdělávací systém ve Švýcarsku s následnou diskuzí

Vystoupí Anna Laura John, Švýcarka, která dlouhou dobu žila v Česku a nvštěvovala zde gymnázium a nyní studuje ve Švýcarsku informatiku na ETH Zürich, jedné z deseti nejprestižnějších technických vysokých škol na světě. Další z přednášejících bude Petr Jiskra, který se věnuje gastronomii a během studii i po získával zkušenosti z Anglie, Japonska, Hong Kongu a České republik. Petr dovršil studium na škole HTMi – Hotel and Tourism Management institute ve Švýcarsku.

Dana Černá vystudovala Mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze a poté Business Admistration a Tourism na Hochschule für Technik und Wirtschaft ve švýcarském Churu. Díky studiu ve Švýcarsku, které je zaměřeno na propojení teorie a praxe, si prohloubila schopnost kritického myšlení. Gabriela Znamenáčková vystudovala obor Teorie pravděpodobnosti, matematická statistika a ekonometrie na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karovy a v současné době již třetím rokem pokračuje v doktorském studiu v oboru finance na elitním Swiss Finance Institute při Université de Genève.

Ondřej Novotný původně vystudoval ČVUT, Fakultu elektrotechnickou. V roce 2013 se stal spoluzakladatelem a prezidentem IMD Alumni Club Czech & Slovak Republic z.s., který vede dodnes. Posláním klubu je sdružovat bývalé student IMD Business School se zaměřením na celoživotní vzdělávání. Nijat Musayev je absolventem Glion a v součásné době pracuje na poziciBusiness Development Manager – Central Europe pro Sommet Education (Glion & Les Roches).

Glion Institute of Higher Education a Les Roches International School of Hotel Management určují nejvyšší švýcarské standarty profesionálního vzdělávání v různých sférách hotelového managementu a managementu cestovního ruchu. Právě proto patří tyto instituty mezi nejlepší a nejprestižnější VŠ a jsou světovými jedničkámi v oblasti hotelnictví a cestovního ruchu. Ing. Kristina Lebedzeva je zástupkyní ředitelky společnosti IQ Consultancy, která je jediným oficiálním zástupcem Glion a Les Roches v ČR a SR.

20:00–21:00 – Cizinci ve Švýcarsku, Ivan Valíček

Švýcarsko je malá země, často s řadou zajímavostí, o kterých se v jiných zemích ani neví, některé informace bývají zkreslené. Jak je to tam vlastně s cizinci, s běženci a náboženstvím? Kolik občanů z okolních zemí jezdí každý den za prací do Švýcarska? Kde se nachází „Švýcarská Mekka“ a jaká pokuta čeká na řidiče jedoucího po dálnici vyšší rychlostí jak 120 km/h? Tato přednáška Vám zprostředkuje trochu jiný pohled na tuto zajímavou a úspěšnou zemi. Referent Ing. Ivan Valíček žije s rodinou ve Švýcarsku již od roku 1980, kde působil jako projektový manažer u několika firem. Během této doby se seznámil se sociálním, vzdělávacím a politickým systémem jak teoreticky, tak i prakticky. Je členem HST (Handelskammer Schweiz-Tschechische Republik) a rád Vám zprostředkuje technicko-ekonomické informace.

Sobota, 8. 4. 2017, Městská knihovna Praha

09:00–11:00 – Davos a Val Müstair na kole, Lubor Vlček

Poutavé povídání s prezentací fotografií pana Lubora Vlčka z cestovní kanceláře CK Rubikon, který vás na kole provede bikerskými lahůdkami Horního i Dolního Engadinu a Davosu v kantonu Graubünden.

11:00–13:00 – Skitouring a skialpinismus ve Švýcarských Alpách, Michal Bulička

Skialp, to je horská turistiky s lyžemi na nohou. Během zimy a jara poskytuje nekonečně možností pro tuto všestrannou aktivitu. Nalepit na lyže pásy, uvolnit patku vázání a stoupat na panoramatické vrcholy. Ráno začnete buď na horské chatě, nebo na nádraží, ze kterého vás některý z horských vlaků vyveze na start cesty za dobrodružstvím. Třpytivé ledovce, panorama z vrcholů, oblouky v prašanu… Walliské Alpy, Bernské Alpy, Engadin, centrální Švýcarsko. Přijďte se nadchnout a nejlépe inspirovat! www.skitourguru.com

13:00–15:00 – Švýcarská vína, Martin Sever

Víte, že tibetský Dalajláma vlastní ve Švýcarsku nejmenší vinici na světě? Její plocha odpovídá velikosti nosu sochy svobody a má pouhé tři vinice. Vinařskou kulturu sem přinesli již Římané a vinice jsou prakticky v každém z 26 kantonů. Každý z nich má svou typickou odrůdu. Martin Severa vás provede vinařským světem Švýcarska včetně architektonického skvostu pod patronací UNESCO – terasovými vinicemi Lavaux u Ženevského jezera.

15:00–17:00 – To nejlepší ze švýcarské přírody, Alena Koukalová

Během přednášky To nejlepší ze švýcarské přírody vás paní Alena Koukalová provede těmi nejzajímavějšími místy Švýcarska. Těšit se můžete na TOP vrcholy Švýcarska, nádherná jezera, mohutné ledovce, vodopády a a různé přírodní zajímavosti.

17:00–19:00 – 10 divů železničního ráje, Petr Čermák

Ve Švýcarsku před pár měsíci začal pravidelný provoz v nejdelším železničním tunelu světa – novém Gotthardu. Co lze zažít během 57km jízdy hluboko pod Alpami a jak to vypadá, když vlak v tunelu zastaví? Jak se vlastně jezdí vlakem v horách? A proč jsou Švýcaři železničními mistry světa? Na tyto i další zajímavé otázky Vám rád odpoví železniční cestovatel Petr Čermák.

19:00–21:00 – Švýcarský dopravní systém – pohled za kulisy, Zdeněk Michl

Švýcarský dopravní systém – Atraktivní veřejná doprava jako společně plánovaná nabídka různých dopravních prostředků a společností. Jednotné předplatné pro domácí a motivující nabídky pro turisty. Principy synergie při integrovaném plánování úprav dopravní infrastruktury, pořízení nových vozidel, koncepčního plánování jízdních řádů veřejné dopravy a jejich dispečerského řízení. Plánování, schvalování, financování a řízení velkých stavebních projektů v kontextu přímé demokracie. Příležitosti a limity inspirace pro Českou republiku.

Doprovodný program Švýcarských dnů v Praze

Mimo hlavní program se můžete také zúčastnit doprovodných akcí ve spolupráci s partnery akce. V sobotu 8. 4. 2017 v dopoledních hodinách pro vás bude připraven stánek společnosti Swiss Cheese na Farmářských trzích na Náplavce. Bližší informace naleznete na www.swisscheese.cz.

Během celého dne (8. 4.) se můžete v Království železnic vyfotit na zeleném pozadí s vlakem švýcarských železnic na památku! Zde je možné si stáhnout a vytisknout speciální kupon se slevou 30 % na vstup do Království železnic, který je platný pro vstup až do 30. 6. 2017. Bližší informace o stálé expozici obřího modelového kolejiště na Smíchově naleznete na www.kralovstvi-zeleznic.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: