Šumavský Špičák kompletně v provozu i s parkovištěm hned u vleků

Šumavský Špičák kompletně v provozu i s parkovištěm hned u vleků

Už se lyžuje v celém areálu, který můžete celý sjezdit, ale navíc nově parkujete hned vedle sjezdovek. Připraven je pro vás už i SNOWpark, půjčovna lyží, SNB, sněžnic, fatbike i běžek a otevřeno má už i vyhlášená lyžařská škola. Užít si můžete i nejlepší ceny jednoho z TOP středisek v Česku.

Na šumavském Špičáku se lyžuje na všech sjezdovkách. Lyžaři se navíc dočkali i nového parkoviště hned u vleků.    
Trvalo to sice trochu déle než jiné roky, ale od druhého lednového týdne letošního roku se v největším sportovním středisku české části Šumavy – Ski&Bike Špičák, lyžuje na všech sjezdovkách. Otevřen je už i SNOWpark.

Sněhová nadílka

Šumava se v první polovině ledna dočkala největší sněhové pokrývky v celém Česku a na upravených sjezdovkách Špičáku ho leží v průměru okolo 60 centimetrů prašanu a další padá. Vleky jezdí od půl deváté ráno do čtyř odpoledne. Každý pátek, sobotu a středu se na rodinné sjezdovce Spodní Šance koná od půl sedmé večerní lyžování.

Nové parkoviště

Nedávné otevření nového parkoviště pro 230 aut hned u sjezdovek a prodejních míst skipasů, znamenalo nejmarkantnější vylepšení podmínek pro návštěvníky areálu. Pro pohodlí lyžařů tady letos udělali maximum. Nyní už nemusíte udělat ani krok navíc. Hned u auta vklouznete do bot a lyží, dojedete ke kasám a k sedačkové lanovce nebo k vleku Spodní Šance.

Zpět na parkoviště vás dopraví nová poma, vedle níž také vznikla 200 metrová sjezdovka vhodná pro děti a začátečníky. Všichni řidiči jsou nyní hned po příjezdu do obce Špičák (jedno z jakého směru) informování na elektronických cedulích nového informačního systému, kde je volno pro parkování.

Když bude obsazeno bezplatné parkoviště patřící areálu, lze taktéž bezplatně využít městské Kaskády nebo hned kousek pod areálem soukromé Vrbas (nepatří Ski&Bike Špičák, platí se na něm) nebo u hotelu Karl (také zpoplatněno). Celkem je k dispozici více než 1000 parkovacích míst, z toho cca 350 v maximální vzdálenosti 200 metrů od vleků.

Ceny na Špičáku – stále úroveň jednoho z nejlevnějších TOP středisek v ČR

Ski&Bike Špičák trvale už posledních cca 10 sezon drží cenovou úroveň nejlevnějšího TOP střediska v ČR. Z nejvíce frekventovaných jízdenek stojí celodenní pro dospělého v hlavní lyžařské sezoně 610 Kč a pro mládež 405 Kč.

Cena rodinného skipasu (dvě dospělé osoby a neomezený počet vlastních dětí) přijde na 1390 Kč (např. rodina – 2 dospělí a 2 děti ušetří za den 640 Kč). Výrazné slevy dostanou lyžařské školní kurzy.

Vyhlášená lyžařská škola, nabídka půjčovny

Místní lyžařská škola rozjela už svoji 42. sezonu. Co se týká úrovně a tradice výuky, lepší v oblasti nenajdete. Instruktoři ze Špičáku vedou lyžařskou školu i v areálu Nad Nádražím, kde pohlídají i děti od 3 let. Tam a zpět se můžete pohodlně přesunout za 5 minut též vlakem.

Půjčovna je letos premiérově vybavena lyžemi značky Rossignol. Dále nabízí vybavení pro skialpinisty, sněžnice, sáně, fatbike (jízdní kolo na sníh, šířka plášťů 4“), snowscoot (hybrid snowboardu a kola). Hendikepovaní lyžaři si pak mohou půjčit tzv. biski. Kompletní servis lyží a snowboardů –  letos na novém špičkovém stroji Wintersteiger Omega SBI.

Společný skipas na Železnorudsku – letos nově Belveder

Po loňské premiéře prvního společného skipasu Železnorudska (Ski&Bike Špičák, Nad Nádražím) se letos přidal také Belveder. Došlo i k rozšíření nabídky – společný skipas se týká mimo denních a vícedenních i všech celosezónních nebo rodinné jízdenky. Ceny společného skipasu odpovídají cenám Ski&Bike Špičák, takže kdo si zakoupí jízdenku na Špičáku, automaticky může lyžovat v dalších svou uvedených střediscích. Zakoupit si ale samozřejmě může i skipasy pouze do jednotlivého areálu.

Vybrané akce

Na Špičáku se bude 19. února soutěžit „S ČT Sport na vrchol“ (soutěž ve slalomu po veřejnost v různých věkových kategoriích, vítězové postupují do celorepublikového finále). Při této příležitosti se v sobotu 20. února od 18 hodin uskuteční koncert původem železnorudského zpěváka a místního patriota Marka Ztraceného.

Základní charakteristika střediska

Ski&Bike Špičák: 8,5 kilometrů sjezdovek, 88 % zasněžováno technickým sněhem.

Celkem 5 hlavních: černá – Šance (nejprudší v ČR), červené – U Zalomeného, Slalomová, modré – Spodní Šance,Turistická, Freestyle Area – Lubák, dětský areál a hřiště pod hotelem Sirotek. Přepravu zajišťuje čtyřsedačková lanovka (2400 osob/hodina, délka 1272 m) a 10 dalších vleků s celkovou kapacitou 7550 osob/hodina.

Pro běžkaře vlastní okruh a desítky kilometrů upravovaných tratí v okolí.

Společný skipas Železnorudska pro areály Ski&Bike Špičák, Nad Nádražím a Belveder.

Jak se k nám dostanete

Více info na www.spicak.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: