HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Strastiplný přechod egyptsko-izraelské hranice

Strastiplný přechod egyptsko-izraelské hranice

Celou noc jsem strávila ve vlaku, více než 12 hodin. Téměř vůbec jsem se nevyspala, protože sedačka byla neuvěřitelně nepohodlná a ještě mi byla zima. Během celé expedice jsem nepochopila egyptský styl myšlení, který se týkal klimatizace. Řidiči totiž klimatizaci zapínali pouze po západu slunce, když se citelně ochladilo. Cestující se zabalili do dek, oblekli si bundy a na mé připomínky reagoval řidič tím, že po mě hodil deku. Takže jakmile zapadlo slunce, podle mého očekávání se také ve vlaku se spustila klimatizace. Bohužel jsem na cestách většinu oblečení poztrácela, takže mi byla opravdu velká zima.

Musím konstatovat, že mezi vlaky druhé a třetí třídy byl propastný rozdíl jak v ceně a době jízdy, tak i ve vybavení vagónů. Tentokrát jsem byla nejhůře oblečená ze všech cestujících já. V každém vagónu viselo u stropu několik televizí, ale byly zřejmě jen na parádu, protože je vůbec nezapnuli, a tak jsem se tentokrát na milostný egyptský film těšila marně.

Cesta do Káhiry stála 34Lb druhou třídou a 7Lb třetí třídou. Po zážitcích z jízdy pouštním vlakem jsem chtěla jet opět třídou třetí, jenže jsem neměla nic na jídlo a na pití jen půl láhve vody z vodovodu. Takže vzhledem k tomu, že u třetí třídy nebylo jisté, kdy a hlavně jestli vůbec vlak dorazí, jela jsem třídou druhou.

Obležena davem na nádraží

Hlad a zima

Nekonečné čekání v Suezu

K hranici z posledních sil

Neprůstřelní izraelští celníci

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí