Sledujte Camino de Santiago v přímém přenosu

Sledujte Camino de Santiago v přímém přenosu

Svatojakubská cesta neboli Camino de Santiago je síť poutních cest ke hrobu svatého Jakuba Staršího v katedrále v Santiagu de Compostela ve španělské Galicii. Každoročně se tam vydávají desetitisíce poutníků. Do poutního místa a pak až na samý konec světa se vydala česká skupinka čtyř cestovatelů. Sledovat je můžete v přímém přenosu na Slow TV z pohledu kamery umístěné na hrudi jednoho z poutníků.

Pro čtveřici z uskupení Grex Peregrinatorius je Camino nejen mnohaetapovým výletem, ale zároveň technickou výzvou. Jeden z členů skupiny Andrej Lobotka totiž přišel s nápadem zprostředkovat z poutě do Santiaga přímý přenos.

S pomocí videoexpertů ze společnosti Netrex se podařilo sestavit potřebné technické vybavení. „Je třeba zdůraznit, že takto dlouhý pěší videopřenos, navíc ze zahraničí, je pro nás zatím nevyzkoušeným experimentem, takže se diváci musí smířit s tím, že video nebude bez výpadků a kvalita obrazu je nižší než obvykle. Vše je totiž závislé hlavně na dostupnosti signálu ve španělských kopcích,“ říkají autoři projektu.

Varianty Camina de SantiagoVarianty Camina de Santiago

V nošení batohu s kamerou se budou střídat Andrej Lobotka, Martin Pleško a první dva týdny jim budou pomáhat i Martin Kuric s Tomášem Jakubíkem. Chlapci jdou asi nejznámější francouzskou cestou, která začala ve městě St. Jean de Port na francouzské straně Pyrenejí.

Andrej s Martinem P. však neskončí po 780 km, chtějí dojít až na břeh oceánu do městečka Fisterra. Díky hrudní kameře budete moci sledovat  každý den od 7 o 20 hodin putování po španělských končinách, městech, hospodách i ubytovnách. Vše je doplněno autentickým zvukem z mikrofonu, takže uslyšíte třeba i rozhovory při setkání s místními obyvateli. V citlivějších chvílích autentický zvuk nahradí podkresová hudba.

Jejich putování můžete sledovat na playtvak.cz a nebo webových stránkách skupiny Grex Peregrinatorius.

Zkušenosti čtenářů

Ludmila Cveklová

Sleduji od začátku putování, obdivuji množství ušlých km a dobrou fyzičku. Do těchto končin se normálně člověk nepodívá, ale díky kameře jsme mohli vidět kus Španělska. Velké díky všem za přenos.
 
 

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí