HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Skandinávský dům pořádá další odpoledne plné přednášek

Skandinávský dům pořádá další odpoledne plné přednášek

Panensky krásné arktické ostrovy a veškeré severské památky UNESCO v jednom odpoledni? Žádný problém! Skandinávský dům ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a CK Periscope pořádá pro milovníky severské přírody, památek a cestování třetí ročník oblíbeného Cestovatelského odpoledne, které se uskuteční v sobotu 19. dubna 2014 od 14 do 19 hodin v Městské knihovně v Praze.

Maraton cestovatelských přednášek bude rozdělen do dvou tematických bloků. V prvním bloku nazvaném Arktický Sever se s jachtařem Ivem Půrem poplavíme na sever z Tromsø k Nordkappu, poté podél souostroví Lofoty a Vesterály. Následně se s Petrem Burianem vydáme do Grónska a na závěr nás čeká souostroví Špicberky, kde nás přírodovědec Jan Bendl z arktické expedice Jihočeské univerzity provede polární krajinou obydlenou ledními medvědy. Druhý blok přednášek nabídne pestrou mozaiku kratších přednášek věnovaných severským kulturním i přírodním památkám UNESCO. Vstupné na jeden blok je 50 Kč.

Podrobný program najdete na www.skandinavskydum.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: