ShineBean – prodej ručně vyráběných výrobků z Keni

ShineBean – prodej ručně vyráběných výrobků z Keni

V Keni je mnoho šikovných řemeslníků, kteří ale často nedosáhnou na trh, kde by své výrobky uplatnili. Proto nakupujeme jejich rukodělné výrobky a vytváříme pro ně prodejní příležitosti na českém trhu.

Výrobky jsou z přírodních materiálů, nejvíce používaným materiálem je mastek, který je velmi příjemný na dotek. Řemeslníci dostávají za svou práci dobře zaplaceno vzhledem k místním podmínkám.

Za každý výrobek, který nakoupíme, uložíme do sociálního fondu 10% nákupní ceny. Po roce naší spolupráce použijeme všechny tyto peníze na realizaci projektu, který bude přínosný pro celou komunitu v dané lokalitě. O konkrétním využití peněz, které společně vyděláme, rozhoduje komunita.

V Čechách spolupracujeme s jednotlivci i organizacemi, kterým není lhostejné dění ve světě. Věnujeme se osvětě a pomocí globálního rozvojového vzdělávání šíříme povědomí o problematice méně rozvinutých zemích mezi žáky a studenty. Pořádáme výstavy, besedy, kulturní akce. Máme mnoho řadu projektů, které se zaměřují na různé aspekty pomoci, jedním z nich je Artworkshop.

Artworkshop je založen na principu spravedlivého obchodu

Shine Bean

ShineBean působí v oblasti mezinárodní rozvojové spolupráce a globálního rozvojového vzdělávání. Podporujeme vzdělávání, sociální a ekonomický rozvoj v chudých komunitách v Keni. Zaměřujeme se především na snižování chudoby prostřednictvím osvěty, podpory vzdělávání, podpory sociálního a ekonomického rozvoje a využívání inovativních technologií.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: