REDOK: Za plážemi Zanzibaru a národními parky ukrytými v Keni

REDOK: Za plážemi Zanzibaru a národními parky ukrytými v Keni

REDOK: Za plážemi Zanzibaru a národními parky ukrytými v Keni

Rovníkovou Keňu i proslulý africký ostrov Zanzibar můžete dokonale objevit díky cestovní kanceláři Redok Travel a jejího poznávacího zájezdu Keňa – Zanzibar.

Slon, Afrika

Krásy Keni

I přesto, že Keňa leží přímo na rovníku, vyznačuje se velkou rozmanitostí krajiny. Většina území je rozsáhlá náhorní plošina s tektonickým příkopem, na jeho okraji vystupují masívy vyhaslých i doposud činných sopek. Krajina dále zahrnuje tropické pobřeží, travnaté stepi, pouště, stále zelené lesy a mangrovové porosty a hory s ledovci.

Živočišná říše nabízí množství různých druhů divoké zvěře, kterou lze díky vhodnému terénu při safari dobře a snadno pozorovat. Králi parků jsou slon africký a lvi. Mezi další zvířata, se kterými se zde můžete setkat, patří nosorožci, žirafy, antilopy, vzácní gepardi, pakoně, zebry, buvoli, ale i prase bradavičnaté, paviáni, kočkodani a stovky druhů ptáků, včetně plameňáků, pelikánů, supů a dalších.

Mláďata, Afrika

Cesta s CK REDOK

Redok Travel

Se zájezdem cestovní kanceláře Redok se podíváte do Mombasy, druhého největšího město Keni a hlavního města Svahilců, národních parků Tsavo či Amboseli, v nichž se podíváte pod Kilimandžáro, do masajské vesnice  a budete pozorovat velká stáda slonů, žiraf, buvolů, pakoňů putujících savanou, ve vodách pak spatříte i hrochy a krokodýly.

Opravdu příjemný je ale zejména začátek zájezdu na ostrově Zanzibar u nejhezčích bílých pláží ve středisku Kendwa. Navštívíte taky zahradu koření, rodný dům Freddieho Mercuryho nebo staré město Stone Town, jež bývalo překladištěm otroků.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: