HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

JAK NAPSAT ČLÁNEK PRO TENTO WEB?

Cestujete a chcete se podělit o své zážitky s dalšími cestovateli?



Cestopisy a cestovatelské deníčky

Rádi zveřejníme Váš cestopis, zajímavou historku nebo nejlepší fotky na cestovatelském portálu HedvabnaStezka.cz. Své cestovatelské deníčky můžete nyní pravidelně vkládat do našeho cestovatelského blogu. Na nejlepší příspěvky upozorníme v pravidelné rubrice cestovatelských novinek na titulní straně. Tyto příspěvky neprochází redakční úpravou ani korekturou. Výhodou je, že si můžete text graficky editovat sami a hned. Konzultovat vkládání cestopisů můžete na katka.smolova(@)hedvabnastezka.cz. PŘEČTĚTE SI POZORNĚ PODMÍNKY PRO UŽIVATELE A PŘISPĚVATELE.

Články na titulní stranu

Ucelené texty, které se zabývají konkrétním zajímavým tématem, vychází jednou týdně v prostředním sloupci na titulní stránce webu a jsou obvykle honorované. Honorář se pohybuje kolem 300-500 Kč, pokud je příspěvek přijat k vydání. Tyto články posílejte prosím nakatka.smolova(@)hedvabnastezka.cz, obratem se Vám ozveme a společně dořešíme detaily.

Na všechny texty na tomto webu se vztahují autorská práva. Odměna za aktualizaci webu podléhá dani a autoři jsou povinni ji řádně odvést. Portál HedvabnaStezka.cz si dále vyhrazuje právo přijaté texty a fotografie používat pro svou propagaci na partnerských webech a v tištěných periodicích bez nároku na další honorář. Tato partnerská média se zabývají výhradně cestováním a outdoorem. HedvabnaStezka.cz nesmí texty jakkoli upravovat bez souhlasu autorů a je vždy povinna autorství u textu i fotografií uvést. PŘEČTĚTE SI POZORNĚ PODMÍNKY PRO UŽIVATELE A PŘISPĚVATELE

Zde jsou náměty na typické články, ale dalších možností jsou spousty. Záleží jen na vás, co vymyslíte.

- Článek - ucelené pojednání s nějakým konkrétním cestovatelským, kulturním, zeměpisným, přírodním ... zkrátka zajímavým námětem. Hlavní důraz je na čtivost a kvalitu fotografií.

- Foto-článek - cca 10 kvalitních fotografií doplněných textem, který může být i zcela kratinký (v tomto případě jde o zajímavost fotografie)

- Praktické rady a tipy - upozornění na jakoukoliv praktickou věc, od nového hraničního přechodu v Laosu až po nejlepší cukrárnu v Peru

Optimální ROZSAH článku je 2500-4000 znaků.

Velkou pozornost věnujte TITULKU článku. Vyhrazujeme si právo změnit titulek a doplnit tzv. PEREX, tedy shrnující 3-4 řádky na záčátek textu. Váš návrh perexu je však vítán.

Ke každému článku je dobré mít nejméně 6-10 bezchybných FOTEK. Nazvěte je podle toho, co na nich je, a pošlete v maximální kvalitě. (Popisky fotografií připravte podle vzoru: "Stúpa v Sánčí, Indie" nebo "Vynášení smrtky, Ukrajina".

Své JMÉNO napište přímo na konec článku, stejně jako případný ODKAZ na vaše webové stránky, knihy nebo jiné aktivity.

ČTENÁŘI Vašeho článku jsou zcestovalí, zkušení lidé s nadprůměrným všeobecným rozhledem.

Pokud článek vyšel nebo má vyjít v jiném médiu (web či časopis), informujte nás o tom, abychom se dohodli na (ne)exkluzivitě.

Podpora on-line průvodce

Znáte-li některou zemi opravdu dobře, pomozte nám doplnit on-line průvodce. Nejlepší přispěvatelé se automaticky stanou "guru" pro danou zemi. Na rozsahu příspěvku se domluvíme podle potřeby u každé konkrétní země. Pro více informací mě kontaktujte na adrese katka.smolova(@)hedvabnastezka.cz. PŘEČTĚTE SI POZORNĚ PODMÍNKY PRO UŽIVATELE A PŘISPĚVATELE.

Plánujete expedici? Napište nám o ni.

Plánujete-li výjimečnou či dobrodružnou expedici, dejte nám prosím vědět ještě před odjezdem, případně zašlete itinerář, a můžete získat mediální podporu v podobě publikace vašich aktuálních zpráv z cesty v sekci aktuality.


07.06.2007, Redakce


Diskuse


Spíše než konkrétní země, tak o tom, jak většina českého národa cestuje, sice humorné, ale pravidvé. Systém - jídlo+ pivo s sebou Systém - all inclusive Systém - je pondělí musíme být v Paříži Systé - podívej, co dokážu
21. 10. 2007, 14:37:32
Martin T.
Martin T.
Zajímavý námět ! Možná příjemná změna. Ani články totiž nemusejí být all inclusive: "Před pagodu ze 17. století, kde na nás dýchla starobylá atmosféra dávných království, jsme přijeli rikšou a dali jsme si tam smaženou rýži za 30 bahtů." Trochu přeháním, neberte mne za slovo... :-)
22. 10. 2007, 10:28:15
Chtěl jsem se informovat jestli bych mohl zveřejnit na Vašem webu foto článek z mé cesty po Jižní Americe. Zejména ze Solar de Uyuni, Bolivie, kde jsem byl v lednu a nafotil fotky se solnou planinou kompletně pod vodou s nadherným odrazem mraků ve vodě. Dále mám také fotky z Upsala ledovce z Narodního parku Los Glaciares v Argentíně. Spousta lidí zná jen Perito Moreno, ale jsou tam také další ledovce v okolí. Pokud Vás moje nabídka zaujme, můžete se podívat na některé moje fotky na: http://www.flickr.com/photos/lukasbartek/
31. 05. 2008, 12:50:17
Zdravím HS, v létě se chystám jako dobrovolník do Ladakhu pod záštitou základního článku hnutí Brontosaurus - Modrý Kámen. Projekt se jmenuje Krajní Meze 09 a je to již třetí ročník. Jedná se hlavně o výuku na školách či pomoc při stavění a opravách buddhistických klášterů. Měli byste o takový článek zájem? Mohla bych dodat i fota z minulého ročníku. Kontaktujte mne prosím mailem. Přeji pěkný večer T.Š.
22. 04. 2009, 20:24:26
Ahoj, jsem squirrel a mám svůj web o cestování, výletech, atd.. Ráda bych si s Vámi vyměnila odkazy, nebo u Vás i publikovala mé cestopisy s malou podmínkou. S tou, že bych si na závěr článku mohla přidat odkaz na moje stránky. Váš web se mi moc líbí a přeji Vám hodně zdaru při jeho budování a upravování :). Vaše Squirrel.
18. 03. 2010, 17:11:53
Děkujeme moc za nabídku. Podívám se na Váš web a napíšu Vám mailem, zda bude možné nějaký text převzít. Petra Gr.
21. 03. 2010, 07:18:05
Ahoj, na svém webu věnovaném Indii jsem nedávno zveřejnil pár informací o vlacích a cestování vlaky po Indii. Snad by to mohlo zajímat i čtenáře tohoto webu ... Více viz http://www.hindustan.cz/Vlakem-po-Indii Pokud by byl zájem o provázání webů či spolupráci, budu potěšen. Díky Marquel
14. 09. 2010, 22:05:13
Tomáš Koudelka
Tomáš Koudelka

Dobrý den,

v dnešní době je pro webové stránky velice důležitý dobrý text.

 

Mám dobrý návod, vždy pište text/článek podle sebe s jasnou myšlenkou - je to pro návštěvníka. Také mějte na paměti, co textem chcete říct a co má za úkol.

 

Až text napíšete radím zaplatit si službu profesionálního copywritera, který článek opraví z hlediska gramatiky a slovosletu. Takzvaně článek "učeše". Tahle služba vychází příbližně na 500 Kč za NS. Ale jak se říka Obsah je Král :-)

 

Pro webové stránky je tedy obsah velice důležitý.

 

Tomáš Koudelka

webové stránky Pardubice

www.web-provas.cz

19. 11. 2015, 08:20:33

"Pro webové stránky je tedy obsah velice důležitý."

I slovosleT :-))

29. 06. 2016, 22:29:45
Jaromíra
Jaromíra
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
10. 06. 2018, 19:00:24
king
king
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
08. 11. 2018, 03:41:54

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze