HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

REDAKCE HEDVABNASTEZKA.CZ

REDAKCE HEDVABNASTEZKA.CZ

NEJČTENĚJŠÍ WEB O CESTOVÁNÍ V ČR

Web HedvabnaStezka.cz se specializuje na cestování do celého světa. Najdete zde denně nové reportáže a články ze všech koutů naší planety, online průvodce všemi zeměmi světa i informace o zajímavých cestovatelských akcích a přednáškách.



REDAKCE

Kateřina Petríková (Smolová), šéfredaktorka

Kontakt pro: nabídky reportáží, mediální partnerství pro veletrhy a festivaly, mediální partnerství pro expedice, objednávky PR článků, editace článků, diskusní fóra, facebook, blogy, cestovatelské profily, programy cestovatelských promítání a další.

katka.smolova@hedvabnastezka.cz, 721 466 419

Kateřina Smolová nejraději cestuje, sportuje nebo píše. Tyto tři koníčky se jí podařilo spojit díky práci redaktorky cestovatelského portálu HedvabnaStezka.cz. Ve volných chvílích dokončuje studium žurnalistiky a médií, leze na skalách, hledá mountainbikové terény nebo se toulá po horách.

O co se stará: kompletní chod webu

Petra Greifová

Petra Greifová, redaktorka

Kontakt pro: péče o partnery a klienty v oboru cestovního ruchu, press-tripy.

petra.greifova@hedvabnastezka.cz

Petra Greifová vystudovala kulturní antropologii na Univerzitě Karlově v Praze. Od roku 2008 pracovala jako šéfredaktorka cestovatelského portálu HedvabnaStezka.cz, a stála také u zrodu většiny dalších projektů GunTAO. Cestování je náplní její práce i volného času. Ráda chodí treky v horách, jezdí na kole a lyžích. Na cestách ji zajímají hlavně lidé a kultury, jejich rituály, náboženství a architektura.

Tereza Kramplová

Tereza Kramplová, redaktorka

Kontakttereza.kramplova@pohora.cz

Tereza miluje cestování, zapisování si svých bláznivých historek z cest, vysokohorskou turistiku, trailový běh a ještě jednou cestování. Studuje Masarykovu univerzitu v Brně, pracuje v Praze a její domov je všude tam, kde je internetové připojení. Má 5 let zkušeností s psaním, copywrightingem a sleduje aktuální trendy sociálních sítí. Miluje čísla, grafy a jejich analyzování. Nyní se učí SQL a začíná psát vlastní blog.

O co se stará: Píše texty, edituje a zároveň má na starosti sociální sítě

Jiří kalát

Jiří Kalát, redaktor

Kontakt: jirka.kalat@hedvabnastezka.cz

Jirka se za posledních několik let podíval po všelijakých místech světa, externě pracoval pro různé noviny i časopisy a přednášel na nejednom místě. Jeho boty stály na půdě Spojených států amerických (zvláště dlouho pak na Aljašce), Guatemaly, Mexika, Turecka, Íránu, Laosu, Gruzie i Nového Zélandu. Několik měsíců se mu poštěstilo žít v Estonsku a rok ve Svaté zemi. V každém státě či městě se vždy zajímá o obyčejné lidi, jejich zvyky a životy. Jeho prvním úkolem je vždy poznat zemi, kudy prochází a pochopit lidi, které potkává. Je také ředitelem cestovatelského festivalu Na@Na.

O čem píše: Je odborníkem na Izrael a Palestinu, zvládne ale i Mexiko, Írán a spoustu dalíšho.

Ze života redakce

Írán, Blízký východ


EXTERNÍ REDAKTOŘI

Bohunka Kosová

Bohunka Kosová

Autorka Bohunka Kosová (Bo on the road) je surfařka, která cestuje po světě a pro svůj projekt Authentic World Food natáčí místní, jak vaří, a sbírá od nich autentické recepty. Ať už v tradičních domácích kuchyních, na ulici či v malých místních restauracích.

O čem píše: Její doménou je etnokuchyně z celého světa

Kateřina Krejčová

Kateřina Krejčová

Kateřina Krejčová ráda jezdí stopem, bydlí u místních obyvatel a leze na vysoké kopce, třeba Mont Blanc, Stok Kangri a Huaynu Potosí. Přešla Pyreneje po GR11 za 34 dní, byla dobrovolnicí v Ladáku v severní Indii, kajakovala v Kanadě a  trekovala v Himalájích. Její nejdelší cestou byla šestnáctiměsíční Cesta kolem světa, o které přednáší a připravuje knihu.

O čem píše: Objela celý svět, takže zvládne téměř všechno

Milan Václavík

Milan Václavík

Povoláním kuchař, srdcem cestovatel. Za posledních několik let se mu povedlo spojit práci s koníčkem a při svých cestách po světě se snaží nakouknout doslova pod pokličku místním kuchyním.  Cestuje, píše články o etnokuchyních, o kterých přednáší i pro střední školy, a zprostředkovává kurzy vaření pro veřejnost. Procestoval především Asii a arabské země.

O čem píše: vaření, recepty a etnokuchyně

Pavel Svoboda

Pavel Svoboda

Autor vystudoval fyzickou geografii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Své cesty směřuji převážně do horských a velehorských oblastí. Pobyt a treky v horách jsou jednou z cest k návratu k přírodě, zdrojem volnosti, lidské svobody a nekončící inspirace. Jeho hlavním posláním je na cestách fotografovat.

O čem píše: Kyrgyzstán, severské země, Island, Omán, Asie

 


© 2005 - 2017 Copyright HedvabnaStezka.cz

Publikování nebo šíření obsahu tohoto webu je bez písemného souhlasu vydavatele zakázáno. Není také povolena jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na tomto serveru, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty, SMS zpráv a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích. Vydavatel zaručuje všem čtenářům tohoto portálu ochranu jejich osobních údajů; nesbírá žádné osobní údaje, které čtenáři sami dobrovolně neposkytnou (zejména při vkládání názorů k článkům). Viz PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU.


18.04.2016, Kateřina Petríková


Diskuse


atrex
atrex

Dobrý den, na základě prosby na hlavní stránce jsem odblokoval pro web adblock. Na první stránce, na kterou jsem klikl, vyskočila videoreklama a začala na mě křičet. Nezlobte se na mě, ale přesně kvůli takovýmto agresivním kampaním jsem si adblock nainstaloval. Možná by stálo za to se v redakci zamyslet, zda takovéto kampaně na Vašem webu chcete, protože mám chuť si adblock po minutě vypnutí zas zapnout...

S přátelským pozdravem

atrex

20. 06. 2016, 23:24:34

Hezký den, děkuji moc za upřímnou připomínku. Snažíme se tyto kampaně nasazovat co nejméně, ale někdy se tomu, bohužel, nevyhneme... Chápejte to tak, že za všemi články a informacemi je spousta práce a z něčeho ji prostě zaplatit musíme. Právě díky reklamě, můžete čerpat všechny tyto infromace zdarma. Přesto moc děkujeme za upozornění a slibujeme, že se pokusíme podobné agresivní kampaně co nejvíce eliminovat.

S přáním krásného dne

šéfredaktorka Kateřina Smolová

21. 06. 2016, 11:22:30

Dobrý den paní Smolová, jak prosím odstraním nebo upravím mnou vložený příspěvek na webu a fotografii z profilu - tu lze pouze vyměnit jiným souborem? Nemohu to najít. Dále: emaily na Vaši emalovou adresu se mi vrací jako nedoručitelné - proto se ozývám tady.

Děkuji za radu, Míla D.

05. 03. 2018, 15:35:49
Honza
Honza

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je v pořádku, že v inzerci práce v zahraničí jsou inzeráty na prostituci. Oficiálně je to nazvané "hostestka", ale v textu už je vše jasné. Někdo tam hodil odkaz na paragrafy, že se jedná o trestný čin kuplířství. Tak možná byste to měli odstranit...

19. 07. 2016, 08:25:29

zaregistroval jsem se,vyplnil cestovatelský profil,odeslal,přišlo mě že je to aktualizováno...ale nevím proč nejsem uveden v cestovatelích.tak nevím,,,díky za odpověď....Marek

můj mejl : 7keltikuchar@seznam.cz

08. 08. 2016, 22:26:53

Dobry den, je mozne nekde nahlasit chybu nebo neaktualni data uvadena v informacich o zemich? Pro jistotu to rovnou napisu - konkretne se jedna o Sri Lanku a informaci o cene poplatku za vizum. Dnes jsem ho platil a vymerili mne 35 USD na osobu a podle ceniku je zminena cena 20 USD je pro "South Asian Association for Regional Cooperation (SAARC) Countries" (http://www.eta.gov.lk/slvisa/visainfo/fees.jsp). Docela by se hodil nejaky ten formular nebo magicke tlacitko na upozorneni nejake chybicky (a nebo jsem uplne slepy) :-)

14. 11. 2016, 15:44:32
Jan Podaný
Jan Podaný

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdwfD-nZ7OcrUAJl_m-DGJj2XJ61-xGJ4BKk95EPTId2O5vNA/viewform

Zkus tento formulář.

14. 11. 2016, 19:43:47

Diky, napisu to tam ;-)

14. 11. 2016, 22:42:57
Petra
Petra

Dobrý den, přidala jsem před pár dny do diskuze o Malajsii příspěvek a byl vymazán. Jednalo se o žádost zda by byl někdo ochoten mi přivézt balíček. Nevím zda to bylo v rozporu s nějakými pravidly, ale mohli jste se mě aspoň zeptat na vysvětlení. Nejsem žádný kriminálník co by chtěl pašovat drogy, ale jsem v sedmém měsíci těhotenství a potřebovala bych dovézt pouze dvě věci jako přípravu před porodem a napadlo mě že by někdo z cestovatelů mohl být ochotný (a rychlejší než Česká pošta). Zamrzelo mě, že byl můj příspěvek jen tak vymazán beze slova vysvětlení (měla jsem ve zprávě i email).

21. 11. 2016, 11:47:36
jan_podany
Jan

Petro, příspěvek není vymazán, je v sekci Bazar v podsekci Přivez mi. Tam patří.

21. 11. 2016, 21:13:25
Petra
Petra

Tak to jsem si bohužel nevšimla. Asi jsem před přidáním příspěvku měla věnovat více pozornosti struktuře stránek. Děkuji za odpověď.

Petra

22. 11. 2016, 02:20:08
terezakoucka@seznam.cz
Tereza

Dobrý den,

jsem tu začátečník. Vložila jsem příspěvek do seznamky. A díky rychlosti počítače hned dvakrát stejný. Poradíte mi prosím jak jeden smazat? Případně jak obecně příspěvky spravovat/upravovat? Děkuji.

19. 01. 2017, 09:15:26
czm
czm

Taky by mě zajímalo, jestli lze odstranit inzerát na spolucestování v případě, že už nechci, aby údaje v něm byly dále vystavené/dostupné.

18. 09. 2017, 15:28:16
jan_podany
Jan

Nejlépe poslat e-mail na redakci a požádat o smazání, tj. napsat, který inzerát (datum a čas).

19. 09. 2017, 10:18:55
Ladislav Hojgr
Ladislav Hojgr

V info o Nigerii máte napsán jejich zastupitelský úřad až ve Varšavě a přitom je v Praze....

22. 12. 2017, 12:01:23
Petr
Petr

Dobrý den,

chci se zeptat, zda je možné nějak smazat příspěvek v diskusi v sekci "Prodám outdoorové vybavení".

Příspěvek už není aktuální.

Díky

Petr

07. 03. 2018, 17:02:30

Nejde (na rozdíl od jiných webů), ale můžeš pod to napsat odpověď, že už je neaktuální.

08. 03. 2018, 01:10:39
Petr
Petr

Díky za odpověď.

A nedalo by se to tentokrát vyjímečně udělat (mám k tomu zvláštní důvod)?

09. 03. 2018, 08:09:12
jan_podany
Jan

Tak napiš, datum a čas příspěvku a admini ti to vymažou. Zajímalo mě, co je to za inzerát, ale sekci Prodám outdoorové vybavení jsem nenašel.

09. 03. 2018, 08:16:43

@Petr: Dobrý den, pošlete mi na tereza.kramplova@pohora.cz přesný odkaz na příspěvek, který chcete smazat, a smažu ho. Hezký den, Tereza

09. 03. 2018, 19:20:21
Petr
Petr

Ta sekce je tady:

https://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/prodam/

09. 03. 2018, 23:10:00
samoliter
samoliter

Kontrolujete si někdy, jaké příspěvky jsou třeba tady:  https://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/kanada/-161/?page=1#post-303552. Nabízejí tam nějaké falešné cestovní pasy a pod?

12. 03. 2018, 17:45:49

@samoliter: Dobrý den, snažíme se diskuze pravidelně denně kontrolovat, ale bohužel se občas některý post v množství dalších informací ztratí (nebo nevypadá bez kontextu ostatních příspěvků tak podezřele). Pokud budete mít podezření, že je některá z diskuzí nevhodná, napište mi prosím nejlépe přímo na mail tereza.kramplova@pohora.cz. Tento odkaz mi bohužel nefunguje, zkuste mi napsat alespoň název konkrétní diskuze. Hezký den, Tereza

13. 03. 2018, 00:35:20

Dobrý den, podal jsem do bazaru 2 inzeráty a zapomněl jsem uvést ceny. Mohu tyto inzeráty někde editovat? Moc děkuji za Vaší odpověď.

17. 04. 2018, 15:58:54
jan_podany
Jan

Příspěvky editovat nejdou, ale zkus napsat odpověď, kde to upřesníš.

18. 04. 2018, 10:21:52
Aleš
Aleš

Děkuji moc za radu.

19. 04. 2018, 08:46:08

Dobrý den,

mám příspěvěk v diskuzi o kavkazkých republikách, Půjčím favorit v Kutaisi. Jelikož při vycestování do Armenie dostal vysokou pokutu 1000gel za prodloužený pobyt v Gruzii ( max 90 dní), potřebuji tento inzerát diskuzi smazat, nevím jak díky za indfo Mara

17. 06. 2018, 10:46:05

Zdravím, příspěvek jsem smazal.

18. 06. 2018, 08:39:13
Pavel
Pavel
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
20. 08. 2018, 14:33:38

prosím, mohli byste smazat muj prispevek v cestovatelske seznamce, cestovani kamkoli prosím

01. 10. 2018, 21:15:53

Dobrý den, příspěvek byl odstraněn.

03. 10. 2018, 15:54:47
MP
MP

To recaptcha máte špatně implementované, U některých přízpěvků se nedá nic dopsat, stále se to načítá., I po potvrzení nejde nic vložit. Dělejte s tím něco

13. 02. 2019, 22:29:11
Tereza
Tereza

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je možnost u Vás zveřejnit dotazník o cestování. Pár otázek s výběrem a jedna otevřená otázka. Zajímá mě chování Čechů, jaké cestování preferují, délka pobytu, komfort atd. Dotazník mám vytvořený v Googlu. Děkuji za odpověď :)

04. 03. 2019, 19:49:36

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze