REDAKCE TULENIPASY.CZ

REDAKCE TULENIPASY.CZ

TULENIPASY.CZ: WEB O SKIALPINISMU, FREEERIDE, SPLITBOARDU, METODICE A LAVINÁCH tradiční a závodní skialpinismus freeride telemark splitboard skialpinistické výpravy od netradičních evropských zemí až po dálný východ a severní Ameriku metodika pohybu na sněhu laviny, lavinová problematika

REDAKCE

Jan Pala alias

Jan Pala, šéfredaktor TuleniPasy.cz

honza(@)tulenipasy.cz

Jan Pala začal ve velké míře cestovat s lyžemi na nohou a batohu během doktorandského studia na MFF UK v Praze. Od té doby lyžoval v mnoha pohořích a zemích od severní Ameriky přes Evropu až po dálněvýchodní Kamčatku. Většinu skialpinistických výletů organizuje a vede, přičemž se na některých z nich podařily české prvosjezdy na lyžích. Je hlavním autorem knihy Hory a sníh (Epocha, 2010) a spoluautorem knihy Horolezecká abeceda (Epocha, 2007). Ze zimních i letních cest píše články a promítá na cestovatelských festivalech.

Provozovatelem webu je KLUB HEDVÁBNÁ STEZKA, z. s., IČ 22891901 se sídlem v Praze.

STÁLÍ SPOLUPRACOVNÍCI

Iva Sikulová (Filová)

Iva Sikulová-Filová je vystudovaná geoložka a záchranářka. Iva je slovenská extrémní skialpinistka, která dosud sjela řadu hodnotných alpských sjezdů – jako první žena sjela Pallaviciniho kuloár s Grossglockneru v květrnu 2003. Dále sjela řadu výborných sjezdů – namátkou Shareck, kuloár Whymper, Monte Cristallo – Nord (Canale Staunies), atd. Kromě toho dobře pojezdila v Kyrgyzstánu. Je spoluautorkou knihy Hory a sníh (Jan Pala, Iva Filová a kol., Epocha 2010).

Karel Svoboda

Karel Svoboda je pražský advokát, který v nedávné době propadnul strmým sjezdům na lyžích. Společně s Martinenm Šťouračem založil Beton Ski Team, který se zaměřuje na nestandardní oblasti pro strmé sjezdy. V roce 2015 uskutečnili zřejmě celosvětově největší skialpinistickou cestu – One World Two Skis, kdy projeli s lyžemi po Hedvábné stezce z Balkánu do Střední Asie a nakonec vylezli na osmitisícovou Manaslu, kterou zlyžovali z výšky 7950 metrů.

Michal Kužela

Michal Kužela je přerovský splitboardista, lezec a spoluzakladatel uskupení Proti větru. Nejraději se vyskytuje na horách v zimním období se splitboardem. Nebrání se ani různorodým lezeckým aktivitám. Kromě oblíbených Vysokých a Západních Tater si v únoru 2016 „střihnul“ okružní splitboardový výlet po severním Japonsku.

Martin Kulíšek

Martin Kulíšek je moravský freerider a skialpinista, který (stejně jako jeho mladší bratr Jiří) rád lyžuje celoročně. V roce 2015 se stihnul oženit a jeho manželka ho všemožně podporuje ve sněhových aktivitách. Pro úplnost by se slušelo doplnit, že autor žije dlouhodobě v Norsku a s jeho duševním zdravím to není úplně v pořádku, protože při psaní článku začalo sněžit.

Joži Macková

Joží Macková je studentkou outdoorového oboru Adventure Performance and Coaching na univerzitě ve Skotsku. Již v útlém věku se věnovala lyžování, závodní cyklistice/skateboardingu a horolezectví. Vášeň pro hory a dobrodružství ji vydržela až do dospělosti a posledních pár let si zalíbila především skialpinismus a běhy v horách. V těchto dvou disciplínách se každoročně zúčastňuje národních i mezinárodních soutěží za podpory Dynafit CZ a SK.

© 2005 – 2017 Copyright TuleniPasy.cz

Publikování nebo šíření obsahu tohoto webu je bez písemného souhlasu vydavatele zakázáno. Není také povolena jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na tomto serveru, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty, SMS zpráv a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích. Vydavatel zaručuje všem čtenářům tohoto portálu ochranu jejich osobních údajů; nesbírá žádné osobní údaje, které čtenáři sami dobrovolně neposkytnou (zejména při vkládání názorů k článkům). Viz PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: