Rakouskými Alpami v běžeckých botách – běžecký zájezd s CK TRIP

Rakouskými Alpami v běžeckých botách – běžecký zájezd s CK TRIP

S úplnou novinkou na český trh zájezdů přichází CK TRIP. Nabízí totiž nově běžecké zájezdy do Rakouských Alp, kde je pro běžce připraveno nejen spoustu pěkných běžeckých tras, ale také čisté a zdravé ovzduší.

Požádali jsme majitelku CK TRIP a tvůrkyni zájezdů, Irenu Špringlovou, aby nám k běžeckému zájezdu do Alp prozradila bližší informace.

Místo pro tento nový zájezd jsme zvolili záměrně v St. Martin am Tennengebirge – idylické horské vesnici v nadmořské výšce 1000 m n. m., nazývané pro své výjimečně zdravé klima Vitaldorf, Aktivdorf a také Naturparadies. Tento horský ráj je průsečíkem 10 značených tras pro běh (4 stupně náročnosti) a nordic walking, které vedou po nenáročných lesních a horských cestách v délce 2-20 km. Několika místům v okolí je přičítána zvláštní energie, harmonizující tělo a mysl. Na trase zvou k posezení a ochutnání místních sýrů, čerstvých horských pstruhů či nezapomenutelného štrůdlu osobité salaše a horské hospůdky. Na přípravě zájezdu se podíleli také naši průvodci – místní znalci a běžci – Lucie Bartoňová a Mirek Drbohlav.

Pro koho je zájezd určen?

Zájezd je určen pro běžce všech úrovní, bez ohledu na to, zda před sebou máte velký běžecký cíl jako maraton nebo si chcete jen tak užívat jogging a jste běžecký začátečník. Zájezd je vhodný jak pro běžecké chrty, tak pro běžecké romantiky. Mottem zájezdu je: Běh není jen kondiční rutina, běh je zábava a zážitky

Co když se na zájezdu ocitne neběžec?

Zájezd probíhá souběžně s turistickým a nordic-walking zájezdem „Nejkrásnější túry v Salcburských Alpách“. Takže můžete přijet i ve dvojici nebo partě s nestejnými zájmy. Ať běhá jen jeden z vás, druhý může zájezd využít pro výlety v krásném prostředí Alp, nebo i vy můžete běžecký program prostřídat s turistickým.

Běhá se ve skupině nebo individuálně?

Na zájezdu vás bude doprovázet zkušený sportovní instruktor a průvodce, který vás bude dle vašeho zájmu přímo doprovázet při výbězích, poradí s technikou běhu, s výběrem běžeckých tras či s doprovodným programem. Bude na každém, zda zvolí výběh společný se skupinou, nebo individuální. Vzhledem k tomu, že pobytový St. Martin am Tennengebirge je východiskem několika značených tras pro jogging, running a nordic-walking, není nezbytné se vázat na skupinu.

Co mohu od sportovního instruktora očekávat?

Sportovní instruktor každý den před začátkem programu nejprve představí denní trasu, její modifikace a poté bude následovat samotný běh po trasách, odpovídající fyzickým možnostem jednotlivých účastníků, doplněný v průběhu aktivity protahovacím cvičením. Dojde i na oblíbenou běžeckou abecedu… V nabídce pro nedočkavce je i rozcvička před snídaní na nedaleké rozkvetlé louce.

Jaký je povrch a profil běžeckých tras?

Běžecké trasy vedou po dobře značených, technicky nenáročných cestách, převážně s přírodním povrchem, někdy s asfaltem. Během trasy je možné dle vašeho zájmu si individuálně či podle nabídky průvodce zvýšit fyzickou a technickou náročnost trasy a zvolit další různorodá místa pro váš běh. Profil běžeckých tras dle itineráře je rovinatý, s poměrem stoupání max. do 8 % z celé základní trasy běhu. Podle vaší kondice a tréninkového plánu si můžete přidat „kopečky“, „terény“ „rovinky“ „výklusy“….

Na jakou náročnost se má účastník běžeckého zájezdu připravit?

Běžecké trasy budou mít v základní verzi mezi 5 – 10 km dle itineráře, které lze vždy dle zájmu prodloužit nebo zkrátit. A pokud toho ještě nebudete mít dost, můžete se vydat na noční romantický světluškový běh s čelovkami, který ukončíte posezením v rázovité horské chalupě.

Jaká je výhoda běhu v Alpách?

Alpské klima podporuje zdraví a vitalitu – s nadsázkou se zde běh nazývá přírodním dopingem. Naše trasy vycházejí z nadmořské výšky 1000 m n. m. a těšit se můžete na nádherná panoramata, výhledy na Dachstein a Salcburské Dolomity.Během vašeho běhu nemusíte jen myslet na fyzickou stránku svého pohybu, ale můžete se kochat krásnými výhledy na horská panoramata. Kromě zlepšení kondice si zajisté díky křišťálovému horskému vzduchu pročistíte hlavu, osvěžíte ducha a příjemně „unavíte tělo“.

Jaké trasy jsou na programu?

1. Dopolední přesun busem do Solné komory. Trasa po stezce bezprostředně podél půvabného fjordovitého jezera Traunsee sevřeného skalní stěnou Traunsteinu (6 km, možno prodloužit).
2. Dopolední rozběhání po trase „Seeparkrunde“ a „Berliner Waldweg“ (5 km). Odpoledne běžecký nebo Nordic Walking výběh od penzionu k chatě Butter – milchalm (5 km, 130 m převýšení). Vyhlídkové trasy v okolí pobytového St. Martina.
3. Dopolední okruh „Österreichbergweg“ (10 km). Odpoledne další okruh z penzionu „Panoramaweg“ (8 km). Večer relaxace v Therme Amadé.
4. Naším autobusem do horského střediska Werfenweng (902 m), kde máme připravenu trasu údolím Wengerau k horské chatě Gamsblickalm (5 km, 120 m převýšení, občerstvení). Stejnou cestou zpět k busu. Odpoledne lanovkou na vyhlídkový vrchol Bischlinghöhe (1834 m), zde panoramatický okruh kolem 4 horských chat s výhledy na 40 vrcholů (3-10 km) nebo přeběh/přechod do pobytového St. Martina po turistické trase (14 km).
5. Ze St. Martina po okruhu „Schöberalmweg-Karalm“ s výhledy na Gosauský hřeben a Tennengebirge (10 km). Odjezd do ČR.

Přečtěte si více informací o běžeckém zájezdu v katalogu cestovní kanceláře.

Jaká bude strava při zájezdu?

V ceně zájezdu je 4x polopenze v Pensionu Heidi (snídaně servírované, večeře o 3 chodech, česky hovořící personál). Snídaně i večeře nabízejí výběr ze dvou hlavních chodů. Běžci dávají přednost těstovinám, kuřeti, vegetariánské stravě, salátům, tedy obecně lehčí stravě,. Kdo na zájezdu chce zhubnout, zvolí jistě spíš odlehčenou variantu menu.

Každý apartmán je vybaven kuchyňkou, kde si můžete připravit oběd z vlastních zásob nebo uvařit čaj nebo kávu. Jídelna Pensionu Heidi je zároveň společenskou místností, kde můžete posedět a konzumovat své nápoje nebo si za české ceny koupit.

Ubytování v Pensionu Heidi…

CK TRIP má Pension Heidi v dlouhodobém pronájmu, pro klienty z toho plyne výhoda bezkonkurenčního poměru ceny a kvality… U tohoto zájezdu je bonusem navíc NOC ZDARMA!

Ubytováni jsme v komfortních 2-6lůžkových apartmánech Pensionu Heidi. Ve společenské místnosti (jídelně) možnost posezení, zdarma WiFi, stolní hry, konzumace nápojů za Kč i z vlastních zdrojů. Na každém apartmánu je televize s 23 programy, z toho je 15 českých. Pobytový St. Martin je idylickou horskou obcí s obchody, restauracemi a koupalištěm.

Jaké jsou možnosti relaxace a doprovodného programu?

Velmi oblíbenou je návštěva alpských termálů Therme Amadé, kam zavítáme společně jeden večer (vstupné 12,50 EUR/2 h). V Pensionu Heidi je k dispozici infrasauna.

Další aktivity v St. Martinu: jízda na koni (3 EUR), lukostřelba (5 EUR), badminton (zdarma), protahovací a posilovací cviky na „fitness pyramidě“ u jezera (zdarma).

Termíny: 21. 6. – 25. 6. 2015 | 16. 9. – 20. 9. 2015 |  2. 10. – 6. 10. 2015

Neváhejte a přihlaste se na běžecký zájezd s CK TRIP do Alp!

Sportovní cestovní kancelář TRIP je vždy s nějakým sportovním nápadem o krok napřed. Jako první na českém trhu se v roce 1990 objevila s cykloturistickými zájezdy, s lyžařskými zájezdy na prodloužený víkend, později s bruslařskými zájezdy a nedávno se zájezdy na koloběžkách po zahraničních cyklostezkách. Pro nadcházející sezónu přináší CK TRIP další novinku: běžecké zájezdy v Alpách. Zájezdy budou ubytované v Pensionu Heidi v St. Martinu am Tennengebirge, které je východiskem osvědčených značených tras. Běžci zde ocení alpské klima podporující zdraví a vitalitu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: