HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

Západu USA a jeho národním parkům se věnuje speciální průvodce

Aktualizovaný průvodce nakladatelství Jota přináší mnoho informací o přírodních skvostech, jako jsou národní parky Yosemite, Sequoia, Yellowstone či Grand Canyon.Průvodce Západ USA – Národní parky je z řady celosvětově populárního nakladatelství Rough Guide. Aktualizované vydání průvodce se zabývá celou západní částí USA, a proto se věnuje zejména slavným národním parkům. Nezapomíná ale ani na města západního pobřeží - Seattle, San Francisco, Los Angeles nebo San Diego.

Kvůli způsobu podání informací knihu ocení nejen sólo cestovatelé, ale i lidé cestující se zájezdem. Hned v úvodu najdete TOP 16 amerických míst, které prostě musíte navštívit. Po praktických informacích je už průvodce rozdělen do pěti kapitol: Kalifornie, Jihozápad, Severozápad, Skalisté hory a Velké pláně. O všech najdete podrobné informace a v závěru se navíc dozvíte více o dějinách Ameriky či českých komunitách na západě USA.

Co v knize najdete:

  • Neocenitelné praktické rady i pro ty nejnáročnější cestovatele.
  • Historický přehled zachycuje bohatou historii osídlování západní části USA. Dozvíte se nejen o osudech indiánských kmenů, osadníků v povozech a známých desperátů, ale i o kultuře současného Západu a českých komunitách, které jej obývají.
  • Podrobné popisy pamětihodností i metropolí.
  • Přesné, aktuální a podrobné seznamy ubytování a stravování včetně praktických tipů.
  • Zvláštní pozornost je věnována prohlídce národních parků, popisu turistických tras, adrenalinovým sportům, lyžování a kulturnímu vyžití.

Západ USA


Průvodce Západ USA - Národní parky vydalo nakladatelství Jota.


26.04.2012, Kateřina Petríková


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Dětské sny jsou světem bez hranic, světem svobodným, ale křehkým. Přestaneš je chvíli žít a navždy zmizí.
Sponzorováno