HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

ZAČÍNÁM CESTOVAT

Vítejte mezi cestovateli. Zde si můžete přečíst několik užitečných rad, které cestovatelský nováček potřebuje. Vybírejte z článků v levém menu.

Začínají vás svrbět toulavé boty? A zatím jste nenašli odvahu vyrazit po vlastní ose? To se dá lehko změnit. A pokud máte ze své první cesty obavy, přečtěte si naše rady.


Cestování do zahraničí je dnes stejně běžné jako jako dříve cesta na chalupu. Díky otevření našich hranic se všechny byrokratické nutnosti velmi zjednodušily. Je již mnoho zemí, kam nepotřebujeme víza a pro cesty po Evropě už nepotřebujeme ani pas.  Seznam zemí se kterými nemáme vízovou povinnost najdete například na stránkách ministerstva zahraničí ZDE.

Kde najít informace? V době internetu je získávání informací  mnohem jednodušší než dříve. Pokud chcete vědět, co vás na vaší cestě čeká, hledejte v on-line průvodci i cestopisech ostatních cestovatelů.

Nemáte s kým vyrazit? To se dá lehce změnit. Hledejte v diskusi nebo i přímo na cestě. V oblíbených cestovatelských kavárnách nebo hotýlcích se schází cestovatelé z celého světa. Někdy si jen poklábosí o svých zážitcích, předají si důležité praktické informace nebo zajímavé tipy. Jindy se domluví třeba na výletu nebo i společném putování.

Proč cestovat? Na to si každý musí odpovědět sám. Ale pokud se zájmem čtete cestopisy nebo u vás fotografie z dálek  vyvolávají příjemné šimrání, svůj důvod si už najdete. :-)

Inspiraci pro svou první cestu určitě najdete i ve výběru z našich článků:

Vyrážím na první cestu

Jak jet na expedici

Jak cestovat do Thajska

Co vás čeká v Íránu

Co vás čeká v Malajsii

Co vás čeká v  Kazachstánu

Co vás čeká v Laosu

Co vás čeká v Pákistánu

Proč cestovat

A nezapomeňte, že na cestování nikdy není příliš brzy ani příliš pozdě.


NEJLEPŠÍ VÁNOČNÍ DÁREK PRO CESTOVATELE: PŘEDPLATNÉ TRAVEL LIFE!

NEJLEPŠÍ VÁNOČNÍ DÁREK PRO CESTOVATELE: PŘEDPLATNÉ TRAVEL LIFE!

Praktické tipy, pěkné počtení. Kultura, příroda, odpočinek, poznávání, aktivní dovolená pro náročné cestovatele. Detailně zaostřeno vždy na 12 destinací světa s konkrétními tipy na cestování a 5 tipů na cestování v Čechách.

ROZHOVOR: Od moře k moři putuje sama jen s lehkým batohem, Viktorka Hlaváčková se „túry“ nebojí!

ROZHOVOR: Od moře k moři putuje sama jen s lehkým batohem, Viktorka Hlaváčková se „túry“ nebojí!

Má za sebou už třetí etapu své výpravy „kolem světa“. Tentokrát se Viktorka Hlaváčková vydala na přechod Kavkazu - putovala pěšky od Černého moře ke Kaspickému.

Svět zachvátila epidemie novodobého nomádství

Doby Hanzelky a Zikmunda, dvou odvážlivců, jejichž cesty po světě sledoval před lety s napětím celý národ, jsou dávno pryč. Lidi už nebaví číst doma v bačkorách cestopisy, plné odvahy a dobrodružství, které prožil někdo jiný: touží je prožívat sami. Do posledních divokých míst naší planety se vydávají úředníci a studenti, vyzbrojení jen kartáčkem na zuby, nožem a kreditní kartou.

Jak jet na expedici

Cestování - zdroj poznání ve skautské výchově

Vyrážím na první cestu

Vyrážím na první cestu

Na cestování není nikdy příliš brzy ani pozdě. Pokud ve vás fotografie neznámých míst z různých koutů světa nebo cestopisné dokumenty v televizi vyvolávají příjemné šimrání, je čas, abyste sami taky někam vyrazili.


CESTOVATELSKÝ TWEET

Několikahodinové cestování letadlem je tu od toho abyste pak vypadali stejně jako na fotografii v pasu.
Sponzorováno