HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

SLOVNÍČKY NA CESTY

Umět třebas jen pár slov v místním jazyce často dokáže prolomit ledy a jindy může zachránit život (nebo se aspoň rychleji najíte). Slovníček mějte vždy sebou, aspoň budete mít něco ke čtení na ty dlouhé přejezdy autobusem či vlakem. Někteří průvodci (knihy) uvádí základní fráze. Prohlédněte si je dopředu, protože třeba Lonely Planet je známý tím, že v těchto slovníčcích chybí ta klíčová slova.

Hlavní slova, která byste se měli pokusit vždy naučit jsou:

- pozdravy,

- poděkování a prosby,

- dobrý/špatný,

- chci/nechci,

- mám/nemám,

- dnes/zítra,

- kde/kdy/kolik,

- peníze,

- záchod,

- nemoc.

Na mnoho ostatního (ano, ne, jídlo, pití, tam, tady, autobus atd.) si v nouzi vystačíte rukama a nohama.

Prakticky tříděné základní výrazy z 35 jazyků, včetně například turečtiny, thajštiny nebo sinhálštiny  najdete na http://travlang.com/languages/.

Z několika jiných jazyků jsme pro vás sestavili alespoň základní slovníček - vyberte si z nabídky vlevo. Pokud byste chtěli nějaká slova či jazyk přidat, napište nám na bohdana (zavináč) hedvabnastezka.cz.Tibetština pro samouky do letadla

Tibetština pro samouky do letadla

Ať už se chystáte kamkoliv, vždy je dobré si před cestou zjistit nějaké ty základní slovíčka. S dobrý den a děkuji to totiž daleko nedotáhnete. Naučte se tak pár slovíček z Tibetštiny.

BANÁTSKO-ČESKÝ SLOVNÍČEK 

TIBETSKÝ SLOVNÍČEK

UJGURSKÝ SLOVNÍČEK

ŠINA SLOVNÍČEK

KOHISTÁNSKÝ SLOVNÍČEK


CESTOVATELSKÝ TWEET

Všude dobře,tak proč být doma...? :)
Sponzorováno