HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

Praha - klenot v srdci Evropy

Podrobnou knihu o matičce Praze přináší nakladatelství Svojtka&Co. Těšit se můžete na nádherné fotografie, rozkládací panorámata i doprovodné texty."Město vidím veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkat," tak znělo proroctví mytické kněžny Libuše, které se téměř beze zbytku vyplnilo. Jiné evropské město toho jen sotva může nabídnout k vidění tolik, co Praha – která byla roku 1992 zapsána na prestižní Seznam světového kulturního dědictví UNESCO – se svým historickým centrem a tisíciletou historií.

Praha

Při pohledu z Pražského hradu na třpytící se hladinu zvolna plynoucí řeky překlenuté Karlovým mostem vytane každému na mysli představa "zlaté éry" Prahy 14. století, kdy se za vlády Karla IV. stala Praha středem Svaté říše římské. Z vltavských proudů se také možná vynoří vzpomínky na další významné události, které už odnesl čas – na "Pražské jaro" a zmařený pokus o získání svobody i na "Sametovou revoluci", kdy se touha českého národa po svobodě konečně vyplnila. Dnes je Praha evropskou metropolí otevřenou celému světu, jejíž věhlas se snad jednou skutečně bude dotýkat hvězd. Záměrem této knihy o Praze je provést čtenáře fascinujícím "Zlatým městem" a nabídnout mu 380 jedinečných barevných fotografií, čtyři rozkládací panoramata a výstižné informativní texty.


Knihu vydalo nakladatelství Svojtka&Co., na jehož stránkách si také můžete knihu zakoupit.


04.10.2012, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Chcela by som sa poďakovať tvorcom tejto stránky.Verím, že mi pomôže splniť si sny. =)
Sponzorováno