HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

Napojení na sousední regionyZ provincií Yunnan a Guangxi můžete přejet do jihovýchodní Asie (Laos, Myanma, Vietnam). Přechod do Myanmy (Barma) je možný jen po vyřízení speciálního povolení na barmském konzulátě v Kunmingu, což je ale věc nejistá. Dříve či později ale i tato trasa bude otevřena nezávislým cestovatelům, stejně jako postupně se otevírající hranice mezi Čínou a Indií (nejspíše v Sikkimu). Lodí je možné se dostat do Jižní Korei (z čínských měst Weihai, Qingdao a Tianjin do korejského Inch’on) a Japonska (ze Šanghaje do Kóbe/Jokohamy, nebo z Tianjinu do Kóbe). Z Tibetu se za určitých podmínek dostanete do Nepálu a pokud se vám podaří projet na západ z Lhasy, tak také do Pákistánu přes provincii Xinjang. Z Xinjangu se dostanete také do Střední Asie (Kazachstán, Kyrgyzstán) a dále do Ruska. Do Ruska (až do Moskvy či Vladivostoku) můžete také přejet přímým vlakem z Pekingu.

Plánujete cestu mezi Čínou a Thajskem? Nové expresní lodě jezdí po řece Mekong mezi Jinghongem (Yunnan, Čína) a Chiang Saen (Thajsko). Cesta trvá 7 hodin a stojí 800 yuanů (cca 2240 Kč). Zdroj: Yunnan Travel Guide.


11.02.2007, David Kučera


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Jen ten, kdo se odváží jít dál než ostatní, se dozví, jak daleko může doopravdy jít.
Sponzorováno