HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

CO JE DOBRÉ VĚDĚT O NÁBOŽENSTVÍCH


Blíží se oslavy indického svátku Holi

Holi, svátek barev, je radostnou oslavou příchodu jara. Slaví se v Indii, Nepálu a Pákistánu při posledním úplňku měsíce Phalguna. Živé a veselé oslavy po sobě v ulicích nechají pěkný nepořádek.

Přejeme veselé Vánoce okolo celé zeměkoule

Přejeme veselé Vánoce okolo celé zeměkoule

Hojnost jídla, bláznivé oslavy i Ježíšek, který těžko hájí své místo na zemi. Vánoce se  spolu s křeťanskými kolonizátory, přistěhovalci a misionáři rozšířily do všech koutů světa. Můžeme slavit od Ukrajiny až po Peru.

Ježíš: pro muslimy velký prorok, pro židy podvodník. Buddhistům je to jedno

Ježíš: pro muslimy velký prorok, pro židy podvodník. Buddhistům je to jedno

Jak vidí Ježíše Krista jiná náboženství? Podle muslimů sestoupí na Zem vyzbrojený kopím a probodne Antikrista. Pak bude pohřben po Mohammedově boku v Medíně.

Proč se jí lidské maso? Kanibalismus je rozšířenější, než byste čekali

Konzumace lidského masa je s člověkem spojená od jeho nejstarších počátků. Někteří archeologové dokonce tvrdí, že bez kanibalismu by dnešní civilizace vůbec nevznikla.

Ramadán v plném proudu

S objevením prvního srpku nového měsíce, začíná každoročně nejsvatější ze všech měsíců muslimského kalendáře. Jak ho vlastně muslimové na celém světě slaví?

Hinduismus

Na rozdíl od běžné představy není hinduismus jedním náboženstvím, ale velkou skupinou navzájem propojených vyznání. Za jeho součást může být svým způsobem považován i sikhismus, pro jeho odlišnosti je mu však věnována zvláštní kapitola. Označení hinduismus byl zaveden na Západě jako zastřešující pojem. Hinduismus je nejvíce rozšířen v Indii, Nepálu, na Bali a Mauriciu. Patří k nejstarším praktikovaným náboženstvím s kořeny sahajícími daleko před 1. tisíciletí př. n. l.


CESTOVATELSKÝ TWEET

Cestovaním zistíte, ako sa každý mýlil v názore na iné krajiny ....A.H
Sponzorováno