HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

K ZAMYŠLENÍ

Než vyjedete na cestu nebo když se z ní vrátíte plní dojmů a nových podnětů, nechte své mozkové buňky trochu pracovat a přečtěte si některý z článků nutících k zamyšlení.


Kompas, karty, špenát, islám ... aneb co dala světu Hedvábná stezka

Kompas, karty, špenát, islám ... aneb co dala světu Hedvábná stezka

Co mají společného? Šířili se světem po Hedvábné stezce. Ta zajišťovala 2000 let nejen výměnu zboží, ale hlavně rozšiřování vědomostí, vědeckých vynálezů a objevů.

Co to vlastně byla Hedvábná stezka?

Co to vlastně byla Hedvábná stezka?

 

Slavná síť obchodních tras, které procházely napříč celou Asií ze Středomoří do Číny a Indie, představovala také informační a kulturní most mezi Evropou a Dálným východem. Jak vznikla a kudy probíhala?

Proč nádherné muslimky skrývají tváře?

Proč nádherné muslimky skrývají tváře?

 

Závoj přes obličej se stal jedním ze symbolů správné muslimky. Víte, že ještě nedávno závoje málem skončily v propadlišti dějin? Co tedy vlastně způsobilo jeho renesanci?

Střípky z Mexika

Střípky z Mexika

 

Jedí Mexičané opravdu fazole a tortilly? Jak vzniknul proslavený nápoj - tequila? Mexiko je velká země, která skrývá nejen krásné památky, ale i mnoho zajímavostí.

Megaproblémy jednoho megaměsta

S čím se musejí potýkat v každodenním životě obyvatelé největšího města světa Ciudad de México.

Mám doma sedm tygrů. Zbyli mi po mafiánech, kteří sedí v base

Tygr Pepe. To není jméno šelmy, ale krotitele. Člověka, k němuž dávají policisté k dožití tygry a jaguáry zabavené zatčeným mafiánům. Pro narkobarony jsou znakem moci a síly. Pro Tygra Pepeho spíše domácími mazlíčky. Ochránci práv však jeho přístup kritizují.


CESTOVATELSKÝ TWEET

Čínské přísloví: Kdo se doma nikdy neujal poutníka, až v cizině pozná, jak jsou hostitelé vzácní.