Čína je země falešných značek. Srovnejte originály a padělky

Čína je země falešných značek. Srovnejte originály a padělky

Podívejte se na nejpovedenější čínské padělky západních značek. Kde se to povedlo, a kde padělatelé zcela selhali?

V Číně se dnes vyrábí kdeco – kromě seriózních výrobců zde ale také vzniká spousta padělků. Nenajdete je jen továrny, kde  se vyrábí předměty krajně podezřelých značek, ale dokonce i obrovské obchody a nákupní centra, která předstírají, že jsou něčím, čím ve skutečnosti nejsou. Některé z nich najdete dokonce přímo v sousedství originálních obchodů – jen mají o polovinu nižší ceny.

Jak připodobnit značku originálu?

Čínští padělatelé na to mají několik triků:

1) Proč vymýšlet nové logo nebo název, když ten starý tak dobře funguje! Stačí jen prohodit dvě slova a z Burger Kingu je King Burger!

2) Hlavní je grafika, na té záleží nejvíc. Když se bude etiketa podobat, už jen málokdo si všimne, že místo Jack Daniels se na ní píše Johns Daphne.

3) Stačí otočit jediné písmeno! Není nic jednoduššího než otočit M vzhůru nohama a z Omegy je Owega. Třeba si toho někdo nevšimne a nepřijde mu divné, že tu hodinky nestojí 300, ale jen 30 dolarů.

4) Značku Playboy si všichni spojují se slavným logem zajíčka. V čínském pojetí sice vypadá krapet dětinsky, ale to nevadí. Hlavně, že slovo Pearlboy zní trošku podobně originálu.

5) Firmy, které používají jen malá loga a spoléhají se na kvalitu svých výrobků, mají na asijských tržnicích problém. Třeba odlišit logo společnosti Panasonic od Panosaonic není vůbec snadné. Na velikosti záleží!

6) Když je logo spojené s nějakým typickým prvkem, tak se falšuje jedna radost. Když má Nike ve značce jednu vlnku, proč si neudělat rovnou dvě, třeba pak bude i výsledný produkt nazvaný Nake dvakrát lepší!

7) Některá písmenka jsou si tak podobná! Třeba N a M – a navíc mají tyto nosovky v mnoha jazycích i podobnou výslovnost. Nebohý číšník se tak může s klidným svědomím bránit, že vůbec netušil, že si zákazník neobjednal Heimekem, ale pravý Heineken.

8) Krokodýl jako krokodýl. Boty značky Crocs mají ve znaku typického krokodýla – tak proč vymýšlet nové logo. Jen to dobře známé nahneme na stranu a pak botky přejmenujeme na Corcs. A úspěch je zaručen!

9) Značka Adidas se falšovala vždycky. Přidávaly se jí pruhy, komolil se jí název. Za komunistického režimu tyto kopie pocházely často z Bulharska, dnes vznikají hlavně v Číně a Vietnamu. Odidoss využívá podobnosti písmen i kopie loga.

10) Nejdražší značka světa Apple má napodobovatelů celé tucty. Zdařilé, i ty méně podobné. Vybrali jsme jeden z těch méně povedených, který se snaží využít, že písmeno I připomíná písmeno L. Výsledek i s jablkem (v tomto případě nenakousnutým) však nestojí za nic.

Napsal Tomáš Karlík pro zcela originální časopis Natural Geographic.

Nejširší nabídku průvodců a map Číny (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Zkušenosti čtenářů

Mira

Mohl by mi prosím dát autor tip na prodejnu Omega, kde prodává tento výrobce svoje originální automaty za 300 dolarů? Nejlépe pokud by měly jejich in house kalibr 🙂

lubomír

Pánové,dámy.
Příklad č.1Jeden druh hodinek casio,průměrná cena 2650 korun.Identické hodinky jsem v Číně koupil v přepočtu za 160 korun.Stejné funkce vodotěsnost osvětlení led.Tedy,ptám se.Proč tyto firmy,podotýkám značkové,předražují své výrobky,pak se diví,že schopní falzifikatoři jsou schopni vyrábět podstatně laciněji.Prostě,podívejte se na kteroukoliv prodejnu která prodává značkové výrobky jaká je prodejní cena jejich produktů.Předraženo a výsledek výprodeje tu 50 tu i 770% z ceny.Ptám se tedy,jaká jaká je tedy výrobní cena od součástek až po konečný produkt,tedy,nákladovost vstupů.To se spotřebitel nedoví.Byl jsem v té Číně a tam mi bylo sděleno,že se jedná v přepočtu o haléřové částky.To,že v inzerci se uvádí výrobek bez dph a v ceně pro kupujícího je již započteno to dph,je notně skreslená cena.Tedy mohu konstatovat že i v té Číně chtějí lidé,tedy zákazníci chtějí nosit značkové zboží,byt‘ je toto zboží padělek.Co se týče našeho spotřebitele,mělo by se mu dostat do krve,že prostě nebude kupovat předražený výrobek který je od renomovaného značkového výrobce.Tedy to co je na tržištích a schopnost vyrábět modní,kvalitní a levné zboží je chvályhodné.Kdyby nebylo těchto prodejců,převážná část národa chodí do sekn hendu a nosí obnošené zboží,tedy Afrika.A nebo by řadový občan by chodil jako Rumun,který obchází kontejnéry kde bydlí horních 10000.Ne každý je dobře situovaný aby si mohl koupit předražené značkové zboží.Tedy koupí sice falzum z pocitem že má funkčně stejný výrobek.Tedy,tvrdím,každý,kdo má jen trochu peněz at‘ si do té Číny zajede a otevře z úžasem oči,jak jsou ti Čínané šikovní.Aještě jedno,z pravidla se tyto falza dělají na stejných výrobních linkách.To ovšem u nás řadový občan neví.A celní správa? Proč též nevymáhá na značkových výrobcích a firmách proč je jejích zboží tak předraženo a tedy se dopouštějí kladného úniku zaviněného předraženým zbožím.Celní orgán by měl též vědět jaká ja cena vstupů do jednotlivých firem a tím by si hravě spočítal,jaká je skutečnost v cenách zboží a s tím i související kladný celní únik který tu již léta mají značkoví výrobci a tedy i tímto způsobem okrádají řadového spotřebitele.To je můj názor.V Číně jsem byl,viděl jsem a tedy vím co píšu.Lubomír Foldyna,Morávka 17.3.2013

Polopat

No jo, čína… Až se občas divím, že některé ty zázraky člověk kupuje – a plno těch napodobenin nejnižší kvality se sežene i tady, a to bohužel nejen na tržnici, ale i v eshopech. když chci triko, ve kterém budu lítat po všech čertech, tak mi stačí to od vietnamských přátel za pár šupů, ale žádnou techniku bych si od nich nekouoil ani za zlaté tele, na to se mám moc rád.

Markoff
Polopat:

to by som bol teda zvedavy kde bol vyrobeny tvoj mobil, laptop ci televizor

Markoff
http://www.markoff.biz

jedi
Bidlo

Když si v Číně zadám něco do výroby, musím počítat s tím že to okouknou a začnou dělat sami. Američani se taky naučili spravovat stát od Anglie, a pak si tam udělali občanskou válku o nezávislost. Kdekdo se kdeco naučí nejdřív ve firmě, a pak se osamostatní. Učíme se pořád, Čínani také. 😉

Johnf773

Wow, marvelous blog structure! How long have you been running a blog kbgdkbgedadc

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: