HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

Alternativní trasy a odbočkyJižní Tanzanie a Burundi


Tanzanie. Z Dar es Salaam se vydáte do národního parku Udzungwa Mountains, jedné z nejkrásnějších netknutých oblastí Tanzanie. Skvělé pro treking. Přilehlá rezervace Selous je domovem poloviny tanzanských slonů a další divoké zvěře. Velkou populací slonů je známý také národní park Ruaha dále na východ. Udělejte si zastávka v hlavním městě Dodoma, než nasednete na vlak a vydáte se do města Mpanda u hranice s Demokratickou republikou Kongo. Po návštěvě odlehlého národní park Katavi, v němž je snadné spatřit velké množství druhů divoké zvěře, nastupte na břehu jezera Tanganika na loď a přeplujte do Kigomy na severu. Cestou se můžete zastavit v dalším málo navštěvovaném parku Mahale. Z Kigomy podnikněte výlet do národního parku Gombe Stream, kde Jane Goodall studuje chování šimpanzů.


Burundi. Chcete-li být jedním z těch mála cestovatelů, kteří ročně do Burundi zavítají, pokračujte lodí z Kigomy do Bujumury. Toto příjemně posazené hlavní město Burundi s nádhernými výhledy na jezero Tanganika, už není zdaleka tak příjemné pro pobyt. Mnoho oblastí je nebezpečných i ve dne. V okolí Bujumbury najdete několik populárních pláží a národní park Rusizi. Z Burundi pochází jedna z nejznámějších hudebních a tanečních skupin Les Tambourinaires, takže je budete moci slyšet na živo.

 

(david.kucera@hedvabnastezka_cz)

 


19.04.2006, David Kučera


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

I am an official guide! Really!
Sponzorováno