HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

Drsný Šepot buše

Na konci loňského roku se čtenářům poprvé dostala do ruky nová kniha Jaroslava Mareše Šepot buše. V ní hned na prvních stránkách ožívá mnoho příběhů černého kontinentu, ať už ze zkušeností samého autora či jeho přátel.Africké večery jsou plné tajemství. Skrývá se v nich strach z neznáma, neklid, rozechvění. Mezi prodlužujícími se stíny a posledními paprsky zapadajícího slunce zní tichý šepot, s postupujícím přítmím čím dál srozumitelnější. Hovoří nejen o událostech právě uplynulého dne, ale ožívají v něm i dávno zapomenuté příběhy. Kouzlu Afriky podlehl hned na své první cestě v roce 1965 i autor této knížky. Od těch dob navštívil subsaharskou Afriku mnohokrát.

Co v knize najdete:

V této cestopisné monografii rozhodně nechybí drsná africká příroda, stáda slonů či skupinky líně se povalujících lvů. Autor ale nezůstává jen v buši, ale vzpomíná i na slavného lovce lidožravých šelem, rwnadského diktátora Idiho Amina, který je zodpovědný za smrt milionů lidí, a rozvíjí myšlenku o dávné návštěvě mimozemských civilizací na africkém kontinentu.

Kniha doplněná nejen fotografiemi, ale i černobílými ilustracemi Vladimíra Rimbaly díky svému širokému záběru nabízí každému čtenáři něco.  Přes tři sta stran je nabitých zajímavými informacrmi i autorovými fantaziemi.

 


Kniha vyšla v nakladatelství Motto, které je součástí skupiny Albatros Media a. s. a  je nakladatelstvím s pozitivním nábojem. Vydává kvalitní českou, převážně humoristickou beletrii a romány předních českých spisovatelek (Halina Pawlowská, Ivanka Devátá , Irena Obermannová, Barbara Nesvadbová). Objevuje i nové autorky (Eva Rýznerová, Michaela Klevisová) a uvádí na trh knihy nových žánrů, například foodwritingové romány Říkal jsi, Ti amo a Oběd v Paříži, které kombinují příběhy o lásce s recepty..


13.02.2012, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Všude dobře, tak co doma?
Sponzorováno