HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

ALPY

Nejrozsáhlejší průvodce napříč celými Alpami, bez nějž se neobejde žádný turista, který tyto nádherné hory navštíví.V Nakladatelství JOTA vychází aktualizace knihy Aktualizované vydání průvodce britské řady Rough Guides po jedné z nejoblíbenějších turistických destinací (Francie, Itálie, Německo, Rakousko, Slovinsko, Lichtenštejnsko a Švýcarsko).

Alpy jsou nejvyšším a největším horským systémem Evropy, který zasahuje od Ligurského moře až po údolí Dunaje u Vídně. Jejich geologický vznik zapříčinilo alpínské vrásnění, které mimo jiné vyzdvihlo vrchol Mont Blanc až do nadmořské výšky 4 807 metrů a učinilo z něj nejvyšší bod celé Evropy.

Alpy mají rozlohu přibližně 220 000 km² a v rámci tak obrovského území se dělí na množství horských masívů s nejvyššími vrcholy dosahujícími většinou nad hranici 3 000 metrů nad mořem. V současné době zasahují Alpy do sedmi států, což jsou směrem od západu Francie (Alpes), Itálie (Alpi), Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Německo (Alpen), Rakousko a Slovinsko (Alpe).

brožovaná vazba / 992 + 24 stran /

K průvodci získáte navíc elektronický slovník Lingea Lexicon 5 v jazyku dle svého výběru se slevou 30 %, nebo ZDARMA elektronický slovník EasyLex 2 angličtina a program pro správu, editaci a publikaci digitálních fotografií Zoner Photo Studio Professional k využívání po dobu 90 dní zcela ZDARMA, a slevu 10% k jeho nákupu.

 

www.jota.cz

 


12.01.2012, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Všechny cesty vedou do Říma. Nebo ne?