HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

Dominika na cestě: poutavá knížka plná odhodlání "malé" české cestovatelky

10 měsíců, 8 zemí, 11 237 kilometrů, 5 píchnutí, 2 návštěvy nemocnice, 1 pád, 1 přepadení, 1 porucha, 1 opravený zub a nekonečno zážitků. Metr a půl vysoká Dominika s ještě menší motorkou se vydává sama napříč Jižní Amerikou. Setkává se s padouchy, sněhem i rozzuřenými psy, zažívá poruchu motorky i pobyt v nemocnici, ale pořád pokračuje, až to všechno po desíti měsících dobře dopadne.Kdyby to byla fikce, čtenář by si pomyslel, že to autor s intenzitou zážitků přehnal a Dominika je neohrožená cestovatelka, kterou nic nezastaví. Ve skutečnosti se ale Dominika bojí úplně všeho a jede dál jen proto, že si myslí, že už se to bude jen zlepšovat. Nezlepšuje. A čím hůře je, tím více je jasné, že jedinou obranou je dělat si z toho všeho srandu.

Dominika Gawliczková (1992) Česká cestovatelka, která na motorku nasedla ve 13 letech. Má za sebou nejdelší českou ženskou sólo motovýpravu do Kyrgyzstánu i expedici z Austrálie do Asie se žlutými trabanty. Vystudovala strojní inženýrství, a i když toho o motorkách a cestování pořád moc neví, zvládla na nich projet 33 zemí. Jejím zatím nejnáročnějším dobrodružstvím byla Jižní Amerika.

A jak se líbila knížka v naší redakci?

Veselý příběh plný překonávání strachu, jihoamerické atmosféry a neskutečného odhodlání jedné malé české cestovatelky. Dominika je občas ztracená, vyčerpaná a vystrašená. Nakonec ale všechny problémy, kterým musí na své neskutečně dlouhé cestě čelit, přejde s lehkostí a obrovskou odvahou. Kniha se čte velmi lehce a svižně, příběh má spád a nechybí spoustu humorných příběhů a neskutečných historek. Za každou zemí najdete výběr zajímavých fotek a navíc je kniha obohacena o velké množství výstižných obrázků. Jedinou výtkou je fakt, že kniha mohla být delší a jít v některých věcech víc do hloubky. Ráda bych u ní zkrátka strávila více než jeden večer.

Knihu můžete zakoupti třeba na www.knihcentrum.cz.

Dominika na cestěDominika na cestě01.12.2018, Kateřina Petríková


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Nejlépe investované peníze jsou do cestování a do zážitků.