HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

TIP NA ČTENÍ: Tři nové knihy pro sportovce a cestovatele

TIP NA ČTENÍ: Tři nové knihy pro sportovce a cestovatele

Pokud rádi při četbě čerpáte inspiraci na své cesty nebo hledáte nový koníček, zaujme vás náš výběr zajímavých titulů z e-shopu Knicentrum.cz.1. Christopher McDougall: Takoví normální hrdinové

Autor bestselleru Zrozeni k běhu se vydal do Středomoří, aby zjistil, že tajemství antických řeckých hrdinů jsou na Krétě stále živá a čekají na to, až budou moci proniknout do svalů a mysli rekreačních sportovců a budoucích hrdinů na celém světě. Poté, co Christopher McDougall uběhl ultramaraton v mexických Měděných kaňonech, našel další velké dobrodružství v rozeklaných krétských horách, kde skupina partyzánů během 2. světové války zosnovala troufalý únos německého generála přímo ze srdce nacistických okupačních sil. Jak mohli zchudlý umělec s mladým pastýřem a bohémským básníkem uvěřit, že se jim povede husarský kousek vyžadující takovou sílu a vytrvalost, a jak propašovali generála kolem tisíců nacistických pronásledovatelů, když se nemohli spolehnout skoro na nic jiného než na svou duchapřítomnost a odvahu?

Kniha Takoví normální hrdinové je víc než jen tajemstvím zahalený příběh o pozoruhodných lidech a lstivých plánech; je to i fascinující sonda do ztraceného umění hrdinů, která nás zavede z půlnočních ulic Londýna na brazilskou pláž za úsvitu, z coloradských hor na McDougallův vlastní dvorek v Pennsylvanii, všude tam, kde moderní sportovci pilují dávné dovednosti, aby byli připraveni na všechno.

Kniha Zrozeni k běhu čtenáře přesvědčila, aby dali vale běžeckému pásu, odhodili boty a vyběhli ven; stejně tak Takoví normální hrdinové inspirují k tomu, abychom vyšli z posilovny a začali sportovat v přírodě a vydali se vstříc vlastním hrdinským výkonům.

Nakladatelství: Mladá fronta
Počet stran: 328

Christopher McDougall: Takoví normální hrdinové

2. Milan Kůtek: Nordic running

Kniha s podtitulem Běh s holemi jako zdravější a efektivnější způsob běhání je zároveň první knihou na světě o celoročním běhání s holemi, které šetří především kolena a záda a je zdravější a bezpečnější než normální běh. Díky většímu výdeji energie jej využijí jak sportovci v tréninku, rekreační běžci, tak jedinci s nadváhou pro efektivní hubnutí. Autor přichází také s novým pojetím kondiční chůze s holemi, které je přirozenější než nordic walking. O svých zkušenostech s nordic runningem v knize hovoří řada známých osobností, např. Miloš Škorpil, Barbora Špotáková, Dalibor Gondík nebo Prof. Jan Pirk.

Ještě před napsáním knihy Milan Kůtek přenesl nadšení i na své okolí a za objev metody nordic runningu získal spolu s biomechanikem Alešem Tvrzníkem v roce 2012 dokonce evropské ocenění (European Athletics Innovation Awards), v roce 2015 se pak stal mistrem ČR v nordic runningu v kategorii M40+.

Nakladatelství: Smart Press
Počet stran: 112

Milan Kůtek: Nordic running

3. Petr Freiwillig, Marie Homolová, Petr Bažant: Historická města Čech a Moravy

Historická města Čech a Moravy je krásná a obsáhlá kniha pro všechny milovníky historie a kultury. Na publikaci se podílel kolektiv autorů, který zastupují autoři Petr Bažant, Petr Freiwillig a Marie Homolová. Kniha zavede čtenáře do měst s nezaměnitelným geniem loci. Najdete jich zde více než čtyřicet, všechna se vyznačují cennými historickými památkami, neopakovatelnou atmosférou a architektonickými perlami. V ulicích a za dveřmi měšťanských domů i zámků se psala historie naší země.

Výpravná obrazová publikace obsahuje hesla věnovaná jednotlivým památkám a zajímavostem měst Čech, Moravy a Slezska, která jsou vyhlášena památkovými zónami.

Nakladatelství: Readers Digest Výběr
Počet stran: 520

Petr Freiwillig, Marie Homolová, Petr Bažant: Historická města Čech a Moravy


logo KNIHCENTRUM.CZ

Všechny tyto knihy můžete koupit na webu KNIHCENTRUM.CZ. KNIHCENTRUM.CZ je internetové knihkupectví, které působí na českém trhu od roku 2009. V nabídce má přes padesát tisíc knih skladem se slevami až 90%. Specializuje se hlavně na knihy, ale nabízí také hry, hračky, e-knihy, audioknihy na CD, papírenský sortiment a knižní bazar, kde najdete zcela nové knihy poškozené pouze manipulací ve skladu nebo při transportu.

 


25.04.2016, Barbora Trnková


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Dívat se na mléčnou dráhu pod rumunským nebem je vážně zážitek. Přeji příjemné léto!
Sponzorováno