HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

Vyšel průvodce zeměmi Hedvábné stezky

Cestopisný průvodce Davida Gladiše po Turecku, Íránu, Pákistánu, Afghánistánu a západní Číně je nyní v obchodech. 400 stran, 350 fotografií a přes 40 map.Jde o prvního průvodce po zmíněných oblastech v češtině. Nepopisuje uvedené země celé, pouze trasy ze západu na východ - z Istanbulu až do Indie a Číny. Ideální kniha pro "overlanders" - ty, kteří hodlají projet Asii po zemi. Kromě klasických zajímavostí je popsána i řada neobvyklých míst např. v JV Turecku, SV Íránu či Afghánistánu, která nenajdete ani v anglických vydáních Lonely Planet či Rough Guide.

Kniha vyjde na 398,- Kč, na internetu jen 358,- Kč, tedy podstatně méně než jiní průvodci, přitom se srovnatelnými a v některých oblastech i aktuálnějšími a podrobnějšími informacemi. Kdo jede na delší cestu do několika těchto zemí - např. do Indie po zemi - ušetří už docela dost peněz.

Knihu vydal Freytag&Berndt, takže ji najdete ve všech větších knihkupectvích. V Praze ji koupíte také v Klubu cestovatelů nebo si ji on-line objednejte zde.

O autorovi: David Gladiš podnikl do Turecka, Íránu, Pákistánu, Afghánistánu a Číny více než 10 cest dlouhých v souhrnu mnoho měsíců. Pobýval v luxusních hotelích i dvoudolarových ubytovnách, takže tyto země poznal z různých úhlů pohledu. Kromě jiného je provozovatelem portálu www.HedvabnaStezka.cz a Klubu cestovatelů Karavanseráj v Praze.

Do knihy přispěla i řada dalších známých českých cestovatelů: Martin Mykiska, David Kučera, Jarda Lhota, Michal Brůžek, Slavomír Horák, Tomáš Adamů, Katka Roudnická, Štěpán Kroupa a svými postřehy pomohli i Zdeněk Hübner, Milan Klech, Marek Štys, Roman Kamínek a Lukáš Synek aktualizací textu po své cestě Hedvábnou stezkou v loňském roce.

Co to vlastně byla Hedvábná stezka si přečtěte zde.

Titulka knihy


08.08.2007, Redakce


Diskuse


banan
banan
Je to moc pekne napsana kniha.
28. 06. 2007, 13:15:51
kitty
kitty
Koupil jsem to a je to dobré. Ani bych to nečekal od českého autora. Nic proti Čechům, spíše jde o to, že anličané nebo Němci mají velkou výhodu mnohem větší čtenářské obce a tedy i odbytu a finanční zázemí
03. 07. 2007, 23:37:27

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Seš pankáč? Pak jed do Indie, ať poznáš,co je ztělesnění punku!