HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

Objevitelé nových světů

Objevitelé nových světů

Nepřehlédněte výjimečnou knihu nejen o Hedvábné stezce! Objevitelé nových světů od autora Beau Rifenburgha je výjimečná publikace s vloženými historickými exponáty pro milovníky cest i  jejich děti.Lidé jako Marco Polo, Kolumbus a další španělští mořeplavci, později třeba James Cook, Nikolaj Prževalskij, David Livingstone nebo polárník Fridtjof Nansen - ti všichni zásadně přispěli k poznání naší planety. Ačkoli jejich prvotním motivem často nebyl geografický průzkum v dnešním slova smyslu, objevování nových zemí zasvětili a leckdy i obětovali svůj život.

Tato kniha popisuje desítky neobyčejných objevitelských výprav, a proto je i ona mimořádná. Vedle fundovaného textu a bohatých ilustrací dává čtenáři do rukou přesné tiskové reprodukce zásadních historických dokumentů, které jej přenesou zpět do dob, kdy se mapa našeho světa teprve tvořila.

Objevitelé - přílohy knihy

 Co v knize najdete:

 • Obsahuje přes 200 ilustrací a 37 map objevitelských cest.
 • Velkorysý formát, reprezentativní provedení knihy vsunuté do obalu.
 • Publikace vznikla ve spolupráci s britskou Královskou zeměpisnou společností.
 • Přestože je kniha psána svižně a přístupně, je zaplněna zajímavými fakty - má tak i nemalou referenční hodnotu.
 • Do knihy je vloženo 30 faksimilií (přesných reprodukcí) historických dokumentů, jejichž čtení usnadňuje přiložená brožura s českými překlady.

Mezi exponáty najdete:

 • Kolumbův dopis, který napsal králi Ferdinandovi a královně Isabele po svém návratu z Nového světa.
 • plán Tenochtitlánu, hlavního města Aztéků, přisuzovaný Hernánu Cortésovi.
 • dřevoryt mapy světa z roku 1602 od Mattea Ricciho, italského jezuity žijícího v Číně.
 • Livingstonova akvarelová skica Viktoriiných vodopádů.
 • dopis, který Roald Amundsen napsal po dosažení jižního pólu a jenž byl nalezen u zmrzlého Scotta.
 • a mnohé další...
Recenze 

„Do ruky se nám dostává fascinující kniha popisující největší geografické objevy historie. Z obalu na nás shlížejí Cook, Magellan, Livingstone a Amundsen, ale společnost nám budou dělat i jiní velikáni, díky nimž mizela bílá místa z map světa. A stejně jako byli při svých cestách překvapováni objevitelé, jsme i my stále překvapováni touto knihou - v obálkách jsou do ní vloženy desítky reprodukcí historických dokumentů, například (údajně) Cortézova mapa Tenochtitlánu. Nechybí ani samostatná brožurka s překlady těchto map, dopisů a jiných faksimilií."

(Michal Dvořák, časopis Koktejl, leden 2008)


Více informací a flashová prezentace knihy: http://www.melvil.cz/kniha-objevitele


HedvabnouStezku.cz založili a provozují cestovatelé pro cestovatele. Veškeré příjmy z inzerce věnujeme na neziskové projekty prostřednictvím Expedičního fondu. Hedvábná stezka je pro nás symbolem. Lidé po ní putují už 2500 let, ale taková cesta stále vyžaduje odvahu a vytrvalost. Na Hedvábné stezce i dnes každý prožije „svá vlastní dobrodružství" a „objeví pro sebe" nová místa nebo třeba sám sebe. Doba objevů a dobrodružství zdaleka neskončila. Kdo chce, ten je i dnes najde na mnoha místech světa.

 


10.08.2008,


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Jediné čo v živote obmedzuje sú bariéry v našej hlave.....