HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

Pouť za černým Kristem

Pouť za černým Kristem

Kniha Vaška Vašáka Pouť za černým Kristem pěti světadíly vznikala dvanáct let, během nichž autor - jako hráč fotbalového mužstva osobností Amfora nebo jako novinář časopisu Xantypa - projel takřka třicet zemí světa. 

 

 

O sedmnácti zemích pak napsal své postřehy a doplnil je fotografiemi, které dávají jeho zážitkům konkrétnější podobu. Poslední kapitolu tvoří fotogalerie Amfory.

Při čtení knihy, která je napsaná většinou v humorném duchu, se budete mít možnost přenést do exotických zemí (Kostarika, Chile, Paraguay, Brazílie, Austrálie, Nový Zéland, Japonsko, Kambodža, Indonésie, Spojené arabské emiráty a Jihoafrická republika), ale i do obvyklejších lokalit (Anglie, Ruska, Malty, Thajska, Tuniska a USA) a přečíst si, proč byste se tam či onam měli vypravit.

Pouť za černým Kristem pěti světadíly je už šestou autorovou knihou. Předešlé tituly: Jó, to tenkrát..., Z operety do operety (s Gallou Macků - předmluvu napsal František Kožík), Jak nachytat lelky, Jak posnídat lelky (obě ilustroval Vladimír Renčín) a Nezapomenutelné příběhy (s Petrem Kolářem).

Vašek Vašák je vystudovaný hudební skladatel a více než dvacet let se živil jako muzikant (vyšla mu řada gramofonových desek i CD, psal písně pro Hanu Zagorovou, Věru Špinarovou, Jiřího Korna, Marcelu Holanovou, Heidi, Stanislava Hložka a další, dnes se zabývá především filmovou hudbou). Od konce roku 1991 je novinářem - posledních sedm let v časopisu Xantypa. V mužstvu Amfora hrál čtyřiadvacet let a působil tam rovněž jako fotograf.

Knihu vydalo nakladatelství JOTA. Zakoupit ji můžete rovněž skrze e-shop HedvabneStezky.cz.


01.01.2008,


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Chcete zažít pravý pohřeb? Jeďte do Indie do Varanasi.