HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

Mistrovství práce s DSLR nově

Původní česká publikace Mistrovství práce s DSLR z pera profesionálního fotografa a zkušeného lektora fotografických kurzů IDIFu Romana Pihana vychází v aktualizovaném vydání.Během prvních čtyř vydání se kniha dostala k více jak 15.000 čtenářů a stala se jedním z nejúspěšnějších titulů ve své oblasti na českém trhu vůbec. Letos vychází již páté vydání této úspěšné knihy, které bylo aktualizováno a zejména rozšířeno o nové kapitoly zaměřené na obsah fotografie. Ke čtenářům tak v těchto dnech přichází úspěšný titul Romana Pihana nejen s novou obálkou, ale také s více jak 50 stranami nových informací.

O publikaci


Mistrovství práce s DSLR

Mistrovství práce s DSLR je nejkomplexnější knihou věnovanou fotografické technice na našem trhu. Na více jak 280 stranách nabízí vyčerpávající návod jak pracovat s moderní digitální zrcadlovkou, vysvětluje její funkce a je skvělým rádcem při výběru objektivů a příslušenství. Díky více něž pětistům fotografií, stovce kreseb a tabulek a velkorysému formátu 300 x 300 mm jde o názorného průvodce světem fotografie, který si svůj podtitul Vše, co jste chtěli vědět o digitální zrcadlovce a nikdo vám to neuměl vysvětlit rozhodně zaslouží.

V první kapitole najdete podrobný a fundovaný popis, jak digitální zrcadlovka pracuje, jaké výhody nabízí a zároveň s jakými limity se její uživatel musí vypořádat. Druhá kapitola je samostatně věnována problematice objektivů, rozdílů mezi nimi a jejich správnému použití.

Dále již následují kapitoly zaměřené na samotnou fotografickou práci: Expozice, Ostření a hloubka ostrosti, Práce s bleskem a Barvy. Na více jak sto stranách autor vysvětluje nejen základní fotografické poučky, ale dopodrobna rozebírá i principy, které za nimi stojí, včetně konkrétních důsledků pro fotografickou praxi. Text je vedle hlavního textu doprovázen také podrobnými vysvětlivkami, které nabízejí alternativní pohled na vysvětlovanou problematiku. Na zpracování těchto vysvětlivek spolupracoval známý praktik a propagátor fotografie Ondřej Neff.

Sedmá kapitola Zpracování obrazu vysvětluje problematiku správného nastavení výstupního formátu a často nesprávně vykládané pojmy jako DPI, bitová hloubka, RAW, HDR a mnohé další. Samostatná kapitola je věnována i rozmanitému příslušenství, které je pro digitální zrcadlovky dostupné.

Zcela nová, devátá kapitola je zaměřena na práci s perspektivou a kompozicí. Tato zdánlivě nesouvisející témata jsou velice úzce spjata s volbou objektivu a fotografického příslušenství. Proto byla na základě ohlasů čtenářů přidána do knihy a rozšiřují její záběr od čistě technického pohledu na fotografování s DSLR i do oblasti obsahu fotografie.

O autorovi

 

IDIF

Roman Pihan vystudoval ČVUT a fotografii se začal intenzivně věnovat zejména s nástupem digitální fotografické techniky. Je uznávaným odborníkem v oblasti digitální fototechniky, aktivním lektorem fotografických kurzů a autorem nejen knih, ale i populárního serveru www.fotoroman.cz. Jako fotograf se věnuje zejména portrétní a krajinářské fotografii.


HedvabnouStezku.cz založili cestovatelé pro cestovatele, o velkých horách píšeme na Velehory.cz. Své zážitky cest můžete sdílet s přáteli také v Klubech cestovatelů. Nejlepší outdoorové filmy pak uvidíte na festivalu Expediční kamera možná i ve vašem městě. Nejširší výběr map a knih najdete v našem eshopu. Z příjmů z těchto aktivit podporujeme Expediční fond - i vy můžete přihlásit svůj projekt.


22.05.2010,


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Just look, my friend!