HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

Reinhold Messner - Západní stěna

Vrchol na dosah, propast pod ním. Světoznámý horolezec a bojovník za záchranu životního prostředí Reinhold Messner líčí v nejnovější knize dramatické výstupy, které protkává úvahami o smyslu horolezectví a devastaci přírody.Spolu se svými dvěma kamarády se horolezec Messner pokouší zdolat západní stěnu Ortleru cestou, kterou dvě stě let nikdo nepoužil. Výstup má dramatický průběh. Horolezci uvízli na svislé stěně v tisícimetrové výšce. Situaci komplikuje hustá mlha i obrovský ledový převis nad nimi. Cesta zpátky však není možná, a zbývá jen únik směrem vzhůru.

Messner se znovu musí spolehnout na své neomylné instinkty, které z něj učinily nejslavnějšího horolezce všech dob.

Kniha nabízí kromě dramatických zážitků také obecnější úvahy o horolezectví a přírodě. Nescházejí ani o úvahy o tom, jak si lidé přírodu uzpůsobují k tomu, aby jim mohla poskytovat konzumní zážitky. Vyslovuje se mimo jiné i pro uchování „nebezpečného prostoru hor" i pro další generace.

„Dobrodružství ZÁPADNÍ STĚNY jsou líčena mimořádně napínavým stylem a čtenář knihu doslova zhltne." - Stuttgarter Nachrichten

„Úžasné dílo, jež umožňuje nový vhled do neuvěřitelného světa fenoménu jménem REINHOLD MESSNER." - bergbuch.info


Reinhold MESSNER (*1944), italský horolezec, pocházející z jihotyrolského Brixenu, je znám svými ojedinělými a odvážnými výstupy na vrcholky hor: je prvním horolezcem, který zdolal 14 osmitisícovek a jako první vystoupil dvakrát (1979 , 1980 solovýstup) na nejvyšší horu světa Mount Everest - bez použití lan a bez kyslíku .

Je autorem 17 knih, které byly přeloženy i do češtiny. V letech 1999-2004 působil jako poslanec v Evropském parlamentu za italské zelené.


HedvabnouStezku.cz založili cestovatelé pro cestovatele, o velkých horách píšeme na Velehory.cz. Své zážitky cest můžete sdílet s přáteli také v Klubech cestovatelů. Nejlepší outdoorové filmy pak uvidíte na festivalu Expediční kamera možná i ve vašem městě. Nejširší výběr map a knih najdete v našem eshopu. Z příjmů z těchto aktivit podporujeme Expediční fond - i vy můžete přihlásit svůj projekt.


12.12.2010,


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

„ Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, cestuje přes všechny dálky, hlavně k sobě samému... “ Jan Werich