HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

Ozvěny vašich úvah: Proč cestujeme?

Znovu a znovu se musíme ptát: Proč nás cestování tolik uchvátilo? Pro všechny čtenáře přinášíme několik úvah fanoušků facebooku Hedvábné Stezky.
Tom Kubus:
...pretoze mozem, a nikde, v ziadnej skole sa o zivote nenaucim tolko ako na ceste, nezalezi kam vedie, ale ze stale pokracuje a nekonci :)

Radek Pavlovič:
protoze se rad vracim domu

Eva Zapletalová:
Všude dobře tak proč stále sedět doma, cestování mi přináší vnitřní uspokojení a když je to navíc spojené s trochou adrenalinu, tak jsem ve svém živlu.

Jarmila Bartošová:
abych zjistila hranice svých možností a taky proto, abych se zas a znovu přesvědčila, že proti přírodě jsme úplně malincí

Jan Moravec:
zvědavost, co je "támhel za tím rohem"

Tereska Třeštíková:
páč mne doma nechtějí... :)

Jan Zamyšlený Seladón Kára:
Protože nás za obzorem čeká svět.. a pokud můžeš, jeď hned teď!

Peter Harvan:
Cestovanim za seba zahadzujem strasti každodenného života a snažim sa ich preniesť na danú kultúru prostredníctvom nestranného pozorovateľa..cestovanie je učenie sa jeden od druhého a doplňovanie si chýbajúcich dielcov mozaiky každého z nás...cestovanie je, alebo by malo byť v samej podstate veci relaxáciou...je to tak?

Romana Blechová:
Na cestování je nejkrásnější, že z každé země či navštíveného místa si dovezete domů kousek cizí kultury...a na oplátku necháte v jejich zemi zase špetičku kultury naší...a tím se také na cestách řídím...a tím se vlastně obohacuje celý svět :-))

Iva Kulhánková:
protože bez cestování by mi v životě pořád něco chybělo. žiju ve dvou neustále se opakujících fázích: plánování, přípravy, organizace, abnormální megatěšení se, a druhá fáze - cestování a realizování první fáze, užívání si. cestování je jako nevyléčitelná nemoc, když se jednou nakazíte a je jedno jestli jste na cestách nebo doma, cestování je prostě pořád s vámi, ve snech, v myšlenkách, v srdci. proto cestuju.

Helenka Dadenka:
... proniknout tamním lidem "pod kůži", poznat alespoň zčásti jejich způsob života, ochutnat neznámé pokrmy i nápoje, obdivovat neznámou faunu i floru a úžasné západy slunce do moře na vlastní oči. :-)

Vladislav Burian:
Proč cestuji? To je slovy nepopsatelné. Snad jen: "Cestujte také a poznejte kouzlo cestování sami".

Marc Di Duca:
...abych si vydělal na hypotéku :)

Jan Pernica:
Opakoval bych již řečené...cestování je pekelná droga, závislost a permanentní nutkání vyrazit za hranice všedních dní...

Lucie Beannshie Vaškeová:
V naší zemi si žijeme jako v ráji a často na to zapomínáme. Když se člověk vydá trochu dál za humna, zjistí, že nemá žádné problémy, o kterých by stálo za to mluvit.Cestování vede k tomu, aby si člověk vážil svého okolí, a aby si uvědomil, že není na světě sám.

Veronika Kejřová:
Začala jsem cestovat, protože jsem v životě "něco" hledala a nevěděla co. Byla to přirozenost, vnitřní nutnost, nešlo to jinak. Myslela jsem, že to svoje "něco" najdu na opačném konci světa. Teď v cestování pokračuju, protože jsem pochopila, že to "něco", co hledám, najdu při každé cestě v pocitech štěstí a naplnění, v poznání sebe sama tváří v tvář velkému světu. A taky jsem si na tom vypěstovala slušnou závislost :-)

Martin Klestil:
protoze nic lepsiho na tyhle planete nez ji poradne poznat delat nejde!

Milan Koudelku:
Je to jako perpetum mobile, jakmile se vrátím, chci zas :-) Prostě mě to hrozně baví, zkoušet různé způsoby dopravy, různá prostředí, zejména poznávat lidi a lovit všude možně kešky :-D Vždycky se vracím se super zážitky a to mě žene dál.

Lenka Svobodova:
zivot je kratky a do penze cim dal tim dal .... proto jsem se rozhodla kdykoliv to jde vycestovat abych videla veci co jsem jeste nikdy nevidela a delala veci co jsem jeste nedelala a poznat zajimave lidi a jejich zpusob zivota...treba jinde maji lepsi odpoved na to jak uzit zivota plnymi dousky a treba jinde potrebuji nasi pomoc?

Jana Hájková:
Jak se říká jiný kraj, jiný mrav. Chci poznávat svět, nové lidi, kulturu, mít na co vzpomínat a hlavně jsem pak vnitřně vyrovnaná a v pohodě :-) Celý život člověk vesměs spěchá, řeší problémy běžného života,... během cestování na to všechno aspoň na chvíli zapomenu :-)

Andrea Tulcová:
zo zvedavosti.A vďaka spoznávaniu iných kultúr, náboženstiev a zvykov a ich pochopením sa stávam tolerantnejšou.

Yozeff Brabec:
cestuju...abych žil....a žiju...abych cestoval... :)

Gabriela Hanuskova:
protože když cestuju, mám pocit, že není nic, co bych nedokázala - je to pocit osobní svobody.. poznávat, vědět, uvědomit si a být šťastná za to, že jsem :)

Zuzana Kuklova:
cestuji protože mám zoufalou potřebu uvidět a poznat co nejvíce míst a domorodců z celého světa, abych se ujistila, že lidé jsou všude stejní a porozumíme si i když neumíme svoje jazyky a abych si pak mohla všeho našeho života více považovat :)


Proč cestujete vy?

Nevíte? Další inspirativní důvody pro cestování najdete v našem článku. Už jste si uvědomili, proč? Napište to do diskuse nebo na facebook.16.04.2010,


Diskuse


DHD
DHD
Cestuji,protože poznáváním jiných kultur a přírody se sám stávám lepším člověkem.Cestuji,abych se sám,alespon z části,přesvědčil o skutečnosti,protože nevěřím médiím.A po návštěvě některých států jsem opravdu rád,že žiji v České Republice.Knourání spoluobčanů nad poměry u nás je mi protivné.Takovým lidem doporučuji cestovat,aby si srovnali hodnoty.
23. 10. 2010, 18:46:00
Kvetka & Ales
Kvetka & Ales
Cestovani pro nas znamena vic nez videt neznama mista, seznameni s novymi lidmi, odhaleni novych kultur, je to prozivani hluboke a trvale zmeny chapani zivota.
23. 07. 2011, 21:46:19

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Lonely Planet nebo Rough Guide? Kdo ví!