HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

Svět outdooru 3/2013: Šest skvělých treků, dobrodruh Alastair Humphreys a výstup na jihoamerickou Roraimu

Svět outdooru 3/2013: Šest skvělých treků, dobrodruh Alastair Humphreys a výstup na jihoamerickou Roraimu

Třetí letošní číslo magazínu Svět outdooru obsahuje 64 stran článků, rozhovorů a recenzí nejen o outdoorovém vybavení. Co v magazínu najdete?Přečtěte si rozhovor s britským dobrodruhem Alastairem Humphreysem, osudovou expedici na stolovou horu či pestrou paletu nejhezčích trekových možností. Články o vybavení, tipy a informace pro prázdninové trekování přináší třetí číslo magazínu Svět outdooru. Číslo právě vyšlo a je na cestě do outdoorových obchodů i na další distribuční místa, kde ho najdete zcela zdarma právě v těchto dnech.

titulka

Stefan Glowacz ve stínu Roraimy

Expedici s cílem podniknout prvovýstup 600 m vysokou stěnou Ztraceného světa stolové hory Roraima na hranicích Brazílie, Venezuely a Guyany podnikli nadvakrát němečtí horolezci už v roce 2010. Do popředí zájmu expedici letos znovu vynesla premiéra dokumentárního filmu o uskutečněném prvovýstupu a také účast legendárního Kurta Alberta, který v čase mezi prvním a druhým pokusem tragicky zahynul.

Stefan Glowacz ve stínu Roraimy

Alastair Humphreys, Zdeněk Kříž a Václav Noid Bárta

Rozhovory s osobnostmi přiblíží dobrodružné cesty, které britský cestovatel Alastair Humphreys podniká s heslem, že pořádné dobrodružství může prožít každý, kdo doopravdy chce. Další pozoruhodnou osobností je dvojnásobný vítěz českého extrémního cyklozávodu 1000 mil Adventure Zdeněk Kříž a také povídání o outdoorových zážitcích zpěváka Václava Bárty, mezi jiným o podivuhodném koncertu s vlčí smečkou v Laponsku.

Šest tipů na lahůdkové treky

Článek o trekařských lahůdkách přibližuje rozdílné možnosti trekových zážitků v nejrůznějších koutech naší planety. Věříme, že nabídka od chladného Islandu přes putování do Santiago de Compostela, ománské horské treky či trek Arizonou v sedle koně až k džungli kolem papuánské hory Trikora zaujme a inspiruje.

Šest tipů na lahůdkové treky

Ultralehké stany, spací pytle a lékárničky

V textech o vybavení na daleké treky jsme připravili články o trendech ve vývoji ultralehkých stanů, rady pro výběr spacích pytlů a tipy co by měla obsahovat lékárnička v trekovém batohu.

21 recenzí outdoorového vybavení

V poslední části magazínu jsou krátké recenze výrobků vhodných pro cesty a treky. Oblečení, boty, stany, batohy, spacáky, ale třeba i inovovaný nafukovací člun Palava, celkem 21 novinek na našem trhu.

recenze

Jak získat magazín Svět outdooru?

V elektronické podobě můžete celý magazín Svět outdooru stáhnout na našich stránkách ve formátu pdf. Nově vás v elektronické podobě časopisu čekají aktivní www odkazy na odkazované stránky nebo interaktivní obsah, který vás jedním kliknutím pošle, kam si vyberete.

Kdo dává přednost tištěné verzi, musí si magazín pohlídat v outdoorových obchodech a na dalších místech, zde je seznam distribučních míst. Tento seznam je v aktuální podobě také součástí třetího čísla našeho magazínu. K dostání na uvedených místech by Svět outdooru měl být (v závislosti na rychlosti pošty) k dostání právě v těchto dnech.

Inspirace a informace

Snahou magazínu Svět outdooru je inspirovat všechny, kdo vyrážejí nebo se chystají na své treky. K tradičnímu cíli informovat o vybavení se ve Světě outdooru od počátku letošního přidaly články s nabídkou treků, cest a expedic, na které můžete vyrazit.

Magazín Svět outdooru dostává poštou přímo na 1000 profesionálů v oblasti outdooru, najdete ho zdarma na více než 200 distribučních místech, odebírá ho pro své spolupracovníky Hoská služba a Klub českých turistů. Pokud máte zájem dostávat magazín v tištěné podobě hned po vyjití přímo do vlastní schránky, je možné si předplatit roční poštovné pro čtyři čísla jen za 79 Kč vyplněním jednoduchého formuláře. Pokud máte zájem Svět outdooru distribuovat, je mailové adrese redakce možné domluvit zařazení mezi distribuční místa.


04.07.2013, Jiří Červinka


Diskuse


Přástevník medvědí
Přástevník medvědí
Jasně, ale hlavně je to další zbytečný nosič inzerce a PR výrobců dalších zbytečných krámů... Kolik na to asi padlo stromů? Lidi, mějte rozum, na putování přírodou nepotřebujete bundu za desítku, kterou vám za provizi od výrobce vychválí nějakej Červinka! A čtěte raději Foglara než tenhle rádoby módní "autdóóór".
30. 06. 2013, 10:02:41
Reklamy tam prostě patří, jinak by to nemohlo být zadarmo, to je logické. Reklamy můžete přehlížet a pak to je celkem fajn časopis... Více mi vadí spíše akční letáky pro Penny apod., které vychází až dvakrát týdně...
30. 06. 2013, 10:34:30
Přástevník medvědí
Přástevník medvědí
Simo, tady přece nejde o reklamu co je u článků, ale o to, že samotné ty články jsou reklama. V podobných tiskovinách jsou placeny výrobci těch krámů. Pak se nedivme, že je to tak drahé, když jsou na tom přisátí všichni tihle reklamní "redaktoři", kteří "testujou", "prověřujou" a "hodnotí", aby z toho všechny ty zbytečný věci vyšly jako skvělý, nepostradatelný a hvězdný. A přitom do lesa ti stačí pevný boty a starej maskáč. Takže tenhle "outdór" nemá ani informační hodnotu. Jako ten akční leták z Penny, jak píšeš.
30. 06. 2013, 11:20:26
Přástevníková
Přástevníková
Hlava a hruď přástevníka medvědího jsou rudohnědé, zadeček je více načervenalý s několika černými skvrnkami na hřbetní části zadečku. Tělní tekutiny obsahují jedovaté látky (acetylcholin, histaminy).
05. 07. 2013, 01:10:26
nebyl bych tak kritickej, jasně, je to jen reklamní plátek, ale k umístění na záchod je ideální - články povrchní, testy podle mě až příliš nekritické, ale rozhovory a testy vybavení jsou občas zajímavý. názor, že do lesa stačí kanady a maskáč je úsměvný a sdílím ho jen v rámci krátkejch čundrů po čr, kdo jede na pořádnou akci těžko s tím vystačí. nehledě na to, že výrobci a všichni ostatní dealeři, prodejci, recenzenti atp. by se neuživili, kdyby to lidi nekupovali, takže chyba je spíš v nás - kupujících - že musíme mít doma na každou akci jinou goráčovku, ponožky za 8stovek, triko za 15stovek atp..
01. 07. 2013, 10:03:39
Mě ten časopis přijde docela dobrý, PR tam zas tam moc necítim. Taky nejsem přívrženec goráčovek za bambilion, ale dají se sehnat i za rozumnou cenu, případně z jiných materiálů podobných goretexu. To jestli maskáče a kanady... no jako asi proč ne, ale před 100 lety bylo celkem normální se přesouvat po světě na koni a dnes by to napadlo snad akorát zapáleného koňáka. Proto se novým materiálům nebráním. Když pár dnů v kuse leje, tak mi ty peníze na víc za "membrány" nepřijde tak špatná investice. Krom toho ten oudór neni jen o hadrech, nebo se pletu?
01. 07. 2013, 11:08:25
Sir
Sir
Tak PR článků tam je sice dost, ale většina z nich je nevnucujících, viz třeba články o expedici do Pákistánu nebo Venezuely. Článek zajímavý a že tam je malý logo na fotce nebo vyfocený batoh sponzora? Pokud to zaplatí přípravu toho článku a je to pro mě zadarmo, tak paráda. Co se týče vybavení, tak je to sice spíš jen přehled novinek, což je trochu škoda.
02. 07. 2013, 09:01:04

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Kdo se bojí, nesmí do lesa :-)