HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

Noví průvodci nakladatelství Jota se zaměřují na Francii

Nakladatelství Jota vydává české překlady světoznámých průvodců Rough Guides. Tentokrát vyšly v češtině tři knihy zaměřené na francouzské oblasti - podrobný průvodce celou zemí, průvodce Burgundskem a údolím Loiry a v neposlední řadě také průvodce Korsikou.Francie

Již třetí aktualizované vydání průvodce po jedné z nejkrásnějším zemí Evropy je rozdělen do sedmnácti přehledně uspořádaných kapitol zhruba odpovídajících administrativnímu členění země. Úvodní část nabízí všeobecné seznámení se zemí a také tipy na místa, která byste si rozhodně neměli nechat ujít. Ve všeobecných informacích se dozvíte mnoho užitečného o možnostech cestování, ubytování a stravování, ale také třeba nebezpečích, jež vás mohou čekat při výpravách do hor.

V místopisné části najdete podrobné popisy jednotlivých oblastí, velkých měst s množstvím památek a turistických atrakcí i malých zapadlých vesniček lákajících rázovitostí a klidem. Nechybí tu seznamy ubytovacích a stravovacích zařízení pro náročné i spořivé turisty – vždy samozřejmě s adresami, aktuálními telefonními čísly a stručným hodnocením přímo od autorů průvodce – ani rady, kde nejlépe nakoupit nebo se pobavit. Samozřejmostí jsou informace o dopravě a důležitých kontaktech.

Francie

Burgundsko a údolí Loiry

Druhý z nově vydaných průvodců se specializuje na jedny z nejkrásnějších regionů Francie. Klidné Burgundsko je jednou z nejbohatších částí současné Francie, údolí Loiry zase jedním z jejích nejpříjemnějších regionů. Mají za sebou slavnou historii, která se výrazně podepsala na jejich podobě, žijí zde pohostinní lidé a nabízejí mnoho příležitostí pasivního i aktivního odpočinku.

Burgundsko

Korsika

Středozemní ostrov Korsika rovněž spadá pod správu Francie. Jemu je věnován další z řady nových průvodců. Aktualizované vydání přináší množství informací o nejznámějších přírodních skvostech tohoto středomořského ostrova, jako jsou Korsický přírodní park, opuštěné pláže, průzračné řeky s hlubokými tůněmi, prastaré lesy majestátních borovic laricijských, přírodní rezervace Scandola a mnohé další. Informuje také o malebných korsických městech a vesnicích na pobřeží i ve vnitrozemí.

Korsika

Všechny průvodce můžeme vřele doporučit díky jejich odbornosti (najdete informace o historii i přírodním bohatství), podrobnosti a praktickým radám.


Všechny průvodce můžete zakoupit na www.jota.cz.


14.06.2013, Kateřina Petríková


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Jen ten, kdo se odváží jít dál než ostatní, se dozví, jak daleko může doopravdy jít.
Sponzorováno