HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

RADY NA CESTU

POSLEDNÍ DISKUSE

Vychází Svět outdooru 2/2013: Marek Holeček, Sasha DiGiulian a exotické lezení

Vychází Svět outdooru 2/2013: Marek Holeček, Sasha DiGiulian a exotické lezení

Rozhovory s Markem Holečkem nebo Sashou DiGiulian a tipy na exotické lezecké zážitky, to je první co upoutá z obsahu magazínu Svět outdooru. Druhé číslo právě vyšlo a je na cestě do outdoorových obchodů a na další distribuční místa.Nenechte si ujít magazín plný outdoorových informací, tipů na cesty, článků o vybavení, recenzí nových výrobků a informací o expedicích a rozhovorů s osobnostmi. Magazín je zdarma.

Obálka

Rozhovory s Markem Holečkem, Sashou DiGiulian a tipy na exotické lezecké zážitky, to je první co upoutá z obsahu magazínu Svět outdooru. Druhé číslo právě vyšlo a je na cestě do outdoorových obchodů a na další distribuční místa. Nenechte si ujít magazín plný outdoorových informací, tipů na cesty, článků o vybavení, recenzí nových výrobků a informací o expedicích a rozhovorů s osobnostmi. Magazín je zdarma.

Jak získat magazín Svět outdooru?

V elektronické podobě můžete celý magazín Svět outdooru stáhnout na našich stránkách ve ve ve formátu pdf. Kdo dává přednost tištěné verzi, musí si magazín pohlídat v outdoorových obchodech a na dalších místech, zde je seznam distribučních míst. K dostání na uvedených místech by magazín Svět outdooru měl být (v závislosti na rychlosti pošty) buď dnes, nebo začátkem příštího týdne.

Jak už bylo řečeno, magazín Svět outdooru je na distribučních místech k dispozici zdarma. V roce 2013 vyjde celkem 4x, příští číslo vyjde již v červnu na podzim potom čtvrté číslo. Magazín Svět outdooru přináší opět řadu zajímavých článků, dokonce jsme museli rozšířit původně plánovaný rozsah o čtyři strany, aby se všechno vešlo. Co v magazínu najdete?

Svět outdooru 2/2013

Exotické lezení ve Wadi Rum či na Madagaskaru

Kam všude mohou lezci vyrazit za exotickými terény, objevuje článek Za lezením do světa, ve kterém například najdete zážitky z odlehlého jordánského světa pískovcových skal ve Wadi Rum nebo vyprávění Adama Ondry o obtížných ale krásných lezeckých cestách na Madagaskaru.

Marek Holeček a Sasha DiGiulian

V současné době jsou Marek Holeček a Zdeněk Hrubý na expedici Talung 2013. Těsně před odjezdem jsme se ho zeptali na jeho letošní velké lezecké plány a povídali jsme si o důvodech, proč upřednostňuje hledání nových cest a propaguje alpský styl lezení. Velký rozhovor s Markem Holečkem obsahuje článek Lenoch na roztrhání. Lezeckou osobností je přes své mládí i Američanka Sasha DiGiulian, která si vydobyla respekt přelezením velmi obtížných cest, více v článku Holka z 9a.

Svět outdooru 2/2013

Trendy ve vývoji jistítek a základní lezecké vybavení

V druhé čísle magazínu jsou články zaměřené na lezeckou tématiku, proto nemůže chybět ani text Základní vybavení pro začínající lezce a je tu také sonda do vývoje jistítek s názvem Na jistotu. V magazínu najdete dále článek o údržbě lan a o problémech s feratovými sety.

Expedice Baffiny

Článek o expedicích mapuje (v duchu téma celého čísla) lezecký úspěch českých horolezců na Baffinově ostrově, kde Jakub Novák a Pavel Krýže zaujali v květnu 2012 svým prvovýstupem na Great Cross Pilar. Popis výstupu a průběhu celé expedice v ledových pustinách odlehlého ostrova z pera jednoho z účastníků je v článku Zapomenutý čaj.

Svět outdooru 2/2013

Recenze outodorového vybavení

V poslední části magazínu se pravidelně budeme setkávat s recenzemi outdoorového vybavení, které připravuje Test team Světa outdooru, a které postupně buď jako krátké recenze nebo jako důkladnější testy naleznete také v internetové podobě na těchto stránkách. V druhém čísle magazínu je připravena porce 23 recenzí oblečení, bot, lezeckých pomůcek a zajímavých doplňků.

Inspirace a informace

Snahou magazínu Svět outdooru je přinést informace napomáhající k dobré volbě outodoorového vybavení. Jsou to recenze výrobků přicházejících na trh, které jsme měli možnost krátce vyzkoušet, a které podle našeho názoru stojí za pozornost. K tomuto tradičnímu cíli naší redakce se připojila přidaná hodnota článků s tipy na zajímavé outodoorové cesty a destinace a nemůže chybět ani trvalá snaha naší redakce podporovat bezpečné a spokojené návraty z krátkých výprav, delších cest a treků a samozřejmě i ze všech náročných outodorových i horolezeckých expedic.

Magazín Svět outdooru dostává poštou přímo na 1000 profesionálů v oblasti outdooru, najdete ho zdarma na více než 200 distribučních místech (seznam obchodů dle názvu obchodu zde a podle lokality zde, seznam horolezeckých stěn), odebírá ho pro své spolupracovníky Hoská služba a Klub českých turistů. Pokud máte zájem dostávat magazín v tištěné podobě hned po vyjití přímo do vlastní schránky, je možné si předplatit roční poštovné pro čtyři čísla jen za 79 Kč vyplněním jednoduchého formuláře. Pokud máte zájem Svět outdooru distribuovat, je mailové adrese redakce možné domluvit zařazení mezi distribuční místa.


25.04.2013, Jiří Červinka


Diskuse


Jéňa
Jéňa
Ach jo... Další zbytečná PR brožurka o "zaručeně nejnovějších kosmických materiálech", bez kterejch se "určitě neobejdete". Tyhle "dílka" se tisknou jen proto, aby lidi zblblí reklamou zahazovali věci, co ji dobře slouží, a každý rok si jako ovce poslušně kupovali novou bundu. Výrobci si ve "Světě aoutóóóru" zaplatí "nezávislý recenze", ve kterých ty jejich cajky a hadry vyjdou zaručeně skvěle a bez chybičky, a vydavatel si mne ruce jak mu to všichni sežrali. Lidi, neblbněte, trek nebo vandr se dá bez problémů absolvovat v obyčejnech šusťákách a kanadách! Víte jen co na ten "Svět aoutóóóru" muselo zbytečně padnout stromů? A papír je to určitě lesklej křídovanej, takže se na vandru nehodí ani na vytření zadku.
28. 04. 2013, 10:18:20

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Nebaví tě sedět na zadku? Zkus cestovat.
Sponzorováno