První RunTour roku 2015 ovládli suverénně Jan Kreisinger s Lucií Sekanovou

První RunTour roku 2015 ovládli suverénně Jan Kreisinger s Lucií Sekanovou

Kdekdo by mohl říci, že o jejich vítězství bylo rozhodnuto dávno před tím, než se vůbec postavili na start úvodního závodu běžeckého seriálu RunTour a zřejmě by nebyl daleko od pravdy. Jenže o tom nechtěli Jan Kreisinger ani Lucka Sekanová nic slyšet. „Každý závod přece všichni začínají na stejné startovní čáře,“ shodovali se.

A právě to, že nedošlo z jejich strany k žádnému podcenění, zařídilo jejich bezproblémové vítězství. Zkrátka oba potvrdili předpoklady a suverénními výkony slavili jasná vítězství.

„Trať nebyla z nejlehčích. I když jsem Jihočech, pár úseků jsem neznal. I proto jsem rád, že jsem do cíle doběhl s tak velkým náskokem,“ chválil si v cíli elitní český běžec Jan Kreisinger v cíli.

Pro Lucku Sekanovou byla českobudějovická RunTour především rodinným závodem. „Kromě mě běžela i mamka s přítelem. Přidal se k nim i můj přítel, byl to bezva den,“ měla jasno a celá rozzářená v cíli rozdávala úsměvy na všechny strany. „Člověk může říct, že to vítězství bylo jasné, ale radost to rozhodně nesnižuje,“ dodává česká dálková běžkyně, která se letos chce soustředit především na 3 kilometry překážek. „Dnes to byl ideální trénink, ukázal, že na tom nejsem vůbec špatně,“ přiznala Lucie Sekanová v cíli.

Solidní formu prokázal i Kreisinger, jehož cílem bude na podzim maraton. „K němu směřuju, ale běžet tady desítku mělo svůj účel, potřeboval jsem závod, na kterém si ukážu své možnosti na kratší trati,“ vysvětlil důvod své účasti.

Slunce, sníh, kroupy a dešťové kapky. Premiéra běžeckého seriálu Česká pojišťovna Mizuno RunTour roku 2015 nebyla z nejlehčích, běžci si na trati užili s počasím své, přesto jich do cíle dorazilo celkem 1 413 včetně známých tváří olympijské vítězky Katky Neumannové, baviče Jakuba Koháka nebo televizní moderátorky Gábiny Partyšové.

To tu ještě nebylo. Nejen, že byla RunTour vyprodána do posledního místečka, ale to i přesto že byla navýšena kapacita Nova Run 5, jak se nově přezdívá běhu na 5 kilometrů. „Máme z toho všichni velkou radost. Nejlepší na tom všem je nadšení běžců, které z nich září. To jen dokazuje, jak parádní atmosféra tu panovala,“ přiznává Jan Dvořák z organizačního týmu RunTour.

Výsledky:

Muži 10 km celkově

1. Jan Kreisinger

2. Daniel Fekl

3. Martin Frelich

Ženy 10 km celkově

1. Lucie Sekanová

2. Lenka Všetečková

3. Adéla Stráská

Muži 5 km celkově

1. Jaroslav Doubek

2. Patrik Vebr

3. Lukáš Fiedler

Ženy 5 km celkově

1. Nela Küffnerová

2. Barbora Veselá

3. Barbora Šambergerová

Výsledky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: