HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

První ročník Pilsen Trailu vyhráli Tomáš Bystřický a Lenka Hasmanová

První ročník Pilsen Trailu vyhráli Tomáš Bystřický a Lenka Hasmanová

V sobotu 30. května se uskutečnil v Plzni Letkově 1. ročník vytrvaleckého závodu Pilsen trail 2015 se dvěma podtituly Five Climbs Marathon a Letkovská čtyřicítka. Jak název napovídá, tak se jedná o velmi náročný závod o různých délkách tratí.

Nejdelší trasa měřila 44 km a její převýšení bylo 1250 metrů. Střední trasa měla vzdálenost 33 km s převýšením 850 metrů a nejkratší závod měřil 21 km s převýšením 450 metrů. Start pro všechny kategorie se uskutečnil v Letkově u vodní nádrže. Úderem 10 hodiny se na trasu závodu vydala asi šedesátka odvážlivců. Trať vedla téměř přes všechny nejvyšší vrcholy, které se v okolí Letkova nacházejí. Běžci postupně vystřídali jak silnici, lesní a polní cesty, tak i náročné přeběhy ve vysoké trávě a mnohdy obtížně zdolatelném terénu. V některých úsecích tratě museli samotný běh občas vyměnit za chůzi a mnohdy i lezení po „čtyřech“. I taková byla obtížnost závodu.

Počasí na startu nebylo k závodníkům moc přívětivé. Déšť a teplota vzduchu jen 10°C nebylo vůbec nic příjemného. Postupně ale došlo k vylepšení počasí a závodníci na 33 a 44 km dobíhali do cíle i za slunečného počasí.

Ihned po startu se začalo ostře závodit a mnozí závodníci nasadili velmi vysoké tempo. Startovní listina totiž čítala mnoho známých a zvučných jmen právě z kategorie běžců, kteří se na tento druh závodů specializují. Výkony všech běžců a běžkyň byly obdivuhodné a vlastně ani nebylo důležité, kdo se na jakém místě umístil. V cíli byla vidět na všech účastnících samozřejmě únava, přesto spokojenost z dobře odběhnutého závodu a určitě s myšlenkou, že za rok se do Letkova určitě vrátí a zkusí porovnat své výkony z letoška.

V hlavním a nejdelším závodě na 44 km zvítězil Tomáš Bystřický ze SOLOMON Teamu Zruč v čase 3:13:51 hodin a v ženách nejrychleji tuto trať uběhla Lenka Hasmanová z KMPS Plzeň za 4:38:31 hodin. S tratí 33 km si nejlépe poradil Martin Černý, mezi ženami byla nejrychlejší Kateřina Beroušková. V půlmaratonu dominoval Karel Pilař, v ženách Alena Borecká.

Výsledky:

44 km – muži:

1. Tomáš Bystřický

2. Jiří Bouchal

3. Alda Bílek

44 km – ženy:

1. Lenka Hasmanová

2. Kateřina Macháčková

3. Věra Chvalová

33 km – muži:

1. Martin Černý

2. Jiří Němeček

3. Tomáš Peroutka

33 km – ženy:

1. Kateřina Beroušková

2. Martina Janoušková

3. Pavla Stachová

21 km – muži:

1. Karel Pilař

2. David Lukáš

3. Richard Kotáb

21 km – ženy:

1. Alena Borecká

2. Jana Naxerová

3. Markéta Moulisová

Kompletní výsledky zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: