Pro první místa na Brdské 25 si doběhli Jiří Čivrný a Gabriela Hejtíková

Pro první místa na Brdské 25 si doběhli Jiří Čivrný a Gabriela Hejtíková

O uplynulém víkendu se uskutečnil další ročník běžeckého závodu Brdská 25. Na fotbalovém hřišti v Lázu u Příbrami se sešlo 400 příznivců běžeckého sportu, čímž byl překonán dosavadní rekord v počtu účastníků.

Celý den startovala dětská část programu. Kromě závodů pro několik věkových kategorií byly připraveny soutěže a zábava pro nejmenší. Závody pro mladé běžce přilákaly celkem 170 běžeckých nadějí.

Další zásadní bod a „závod“ se uskutečnil okolo 11.00. V tu dobu do skvěle připraveného areálu dorazili fanoušci z Domova Nalžovice. Pro ně byl uspořádán speciální závod, kterého se účastnili Nalžovičtí, organizátoři a malí i velcí běžci. „S Domovem v Nalžovicích jsme se dohodli, že pro nejlepší běžce připraví speciální a originální medaile a zároveň nás napadlo připravit pro ně závod. Bylo vidět, že všichni jsou moc rádi, že si mohli vyzkoušet, jaké je to stát se běžcem, dostat medaili a vysloužit si potlesk publika“, doplnili organizátoři.

Po poledni se začal areál plnit běžci, kteří netrpělivě očekávali výstřel ze startovní pistole, který je „vpustí“ do Brd, kde budou zdolávat kilometry závodu: Brdská 12, Brdská 25, Nordic Walking Brdy a Cruiser Race Brdy. Čekání zpříjemňovalo skvělé občerstvení z Pivovaru Podlesí, výborný a vtipný moderátor Marcel Forejt a nebo stánky a půjčovna kol Super Ski Bike. Z Brd přicházely do areálu průběžné zprávy o dosavadním průběhu a napětí houstlo.

Vrchol celého dne měl ještě přijít a také za několik minut přišel. Jako první dorazil do cíle hlavního závodu mezi muži – Jiří Čivrný a mezi ženami – Gabriela Hejtíková.

Závěrem posíláme velké díky obci Láz, fotbalovém klubu Vrtule Láz, partnerům akce, Brdům a všem, kteří pomohli akci zorganizovat a hlavně běžcům, kteří dorazili. Díky a za rok naviděnou.

A ještě jedna zajímavost. Celý závod byl přenášen online a máme potvrzené diváky z Nového Zélandu a Damašku. Výsledkový servis všech věkových kategorií a kompletní fotoreport najdete na www.brdska25.cz.

Výsledky

Muži 25 km celkově

1. Jiří Čivrný

2. Milan Hochmut

3. Jiří Valeš

Ženy 25 km celkově

1. Gabriela Hejtíková

2. Helena Holečková

3. Kateřina Hradecká

Muži 12 km celkově

1. Josef Rendl

2. Josef Šutera

3. Tomáš Karas

Ženy 12 km celkově

1. Daniela Karasová

2. Ivona Rejsková

3. Anna Brůčková

Nordic Walking 12 km

1. Zdeněk Šindler

2. Anna Vondrášková

3. Jana Sovičková

Cruiser Race 12 km

1. Jan Němec

2. Petra Sýkorová

3. Mirka Kadubcová

Informace o závodu a výsledky zde

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: