Příroda

Příroda

Premiérou norského filmu Proti přírodě bude slavnostně 16. února slavnostně zahájen festival Severská filmová zima. Promítání se zúčastní i hlavní představitel, režisér a scénárista Ole Giæver.

Na skandinávské podivíny jsme si už zvykli. I norský snímek Proti přírodě má v sobě vše, co byste od severského filmu očekávali. Nahotu, černý humor, nekompromisní norskou krajinu i vznešené myšlenky. Překvapí však svou drsnou upřímností i civilním projevem hlavního hrdiny a režiséra v jedné osobě, Ole Giævera.

Proti přírodě je sondou do nitra nejen norské přírody, ale především do duševního rozpoložení ústředního protagonisty, třicátníka Martina. Mladého otce a manžela, který před skličující realitou všedního dne, utíká na víkendový výšlap do hor. Uslyšíte necenzurované myšlenky muže, který přemítá nejen o smyslu svého života, ale i o fantasiích, které se pohybují na hraně dětinskosti i hluboké filosofie.

Upoutávka na film Proti přírodě:

Severská filmová zima

Mrazivé příběhy z ledových plání a skandinávských metropolí v únoru už po páté představí festival severské kinematografie, pořádaný Severským filmovým klubem. Slavnostní zahájení proběhne 16. Února v kině Lucerna a to právě českou premiérou snímku Proti přírodě.

12 šťastlivců má šanci vyhrát permanentku na celou Severskou filmovou zimu a jednu z knižních cen. Soutěžit můžete zde.

Festival tentokrát zavítá do dvanácti českých a moravských měst a nabídne celkem 30 filmů z 6 severských zemí. 7 švédských, 4 finské, 7 norských, 6 dánských, 2 islandské a letos poprvé dokonce i 4 grónské filmy. Nabídka bude pestrá i žánrově. Uvidíte vše od komedií, přes dramatické a dokumentární snímky až po detektivní příběhy a jeden horor.

Bližší informace o programu a jednotlivých městech najdete na stránkách Severského filmového klubu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: